Про це розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, передає “Finance.ua”.
Час, який людина перебуватиме на обліку у службі зайнятості, вважатиметься як страховий. При цьому працювати необов’язково. Також можна знайти будь-яку іншу роботу, навіть не за фахом, або виконувати громадські роботи, що також буде віднесено до страхового стажу.
Проблему нестачі стажу допоможе вирішити договір із Пенсійним фондом. У Фонді можна робити внески, яких не вистачає для отримання повного стажу. Тобто місяці, яких немає, можна придбати. Також, якщо до пенсії залишається не більше півтора року, людина має право вийти на заслужений відпочинок достроково, але тоді пенсійні виплати можуть бути меншими.
Крім цього, якщо майбутній пенсіонер змушений був виїхати за кордон і призупинити офіційну роботу в Україні, він також матиме вихід із ситуації.
В Україні незабаром буде ухвалено новий закон “Про спрощення придбання страхового стажу”, згідно з яким за допомогою порталу “Дія” або через пенсійний кабінет людина може укласти договір з Пенсійним фондом та добровільно сплачувати страхові внески у тому розмірі, в якому забажає. Таким чином, вона зможе збільшити свій дохід, з якого потім обчислюватиметься пенсія, або зараховуватиметься страховий стаж.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Україні посилюють вимоги до страхового стажу.
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.
Українців попередили про необхідність подання довідки в Пенсійний фонд, щоб пенсійні виплати й допомогу на…
В Україні виявили правопорушення в нарахуваннях оплати за комунальні послуги. Що чекає на споживачів.
В Україні змінили правила нарахування частини виплат. Пенсійний фонд зробив важливу заяву.