Статті

Чому жовтіє озимий часник – названі найбільш поширені причини

  1. Недотримання термінів осінньої посадки. При ранній посадці часник збільшує, крім коренів, листову масу. Вогкість, холод, нестача світла призводять до появи навесні жовтих сходів. Без весняного підживлення азотом (аміачною селітрою, послідом або гною) хорошого врожаю ви не отримаєте.
  2. Занадто дрібна посадка. Глибина посадки має бути 4-6 сантиметрів. При дрібнішій посадці ґрунт за зиму осяде, розмиється дощами, і листочки також будуть жовтими. Навесні такі цибулини можна встромити в ґрунт глибше, підсипати землею або невеликим шаром компосту.
  3. Весняні заморозки – найпоширеніша причина пожовтіння листя. У таких випадках проводять обприскування стимуляторами росту по листю: 100 мл на 10 літрів води. Препарат починає діяти за температури від +5 до +25 градусів. Друге обприскування проводять за два тижні.
  4. Важкий і кислий ґрунт. При підвищеній кислотності з осені під перекопування вносять доломітове борошно (400-500 г) або склянку попелу на квадратний метр. При високій кислотності попіл збільшують до одного літра.

На важких глинистих грунтах восени під перекопування вносять по відру компосту, що перепрів, і піску на квадратний метр.

  1. Брак харчування. Крім азоту, навесні часник потребує сульфату магнію. Магній допомагає засвоїтись фосфору з холодного ґрунту для зростання кореневої системи, а сірка сприяє засвоєнню азоту. Це допомагає часнику швидше відновитися і піти у зріст.
  2. Хвороби часнику. У літній період часник може захворіти на фузаріоз. Крім знезараження посадкового матеріалу, важливо дотримуватися сівозміни та сіяти сидерати для оздоровлення ґрунту. Також з грядки видаляють уражені рослини. Для профілактики грядки проливають розчином фітоспорину.
  3. Надлишок або нестача вологи також призводять до пожовтіння листя. Також важливо знати, що полив холодною водою лише посилить пожовтіння листя.

Єдиний випадок, коли не варто панікувати при пожовтінні листя, – період виходу стрілки. Це свідчить про те, що часник забирає вапно та поживні речовини для формування цибулини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як виростити цибулю з обрізків.

Новое на сайте

  • Новини

Штрафи власникам незареєстрованих собак: кого змусять платити та які суми (відео)

В Україні впровадили обов'язкову реєстрацію собак. Що потрібно знати про нововведення та чи всім доведеться…

19/05/2025 10:37
  • Статті

Солодше за мед: найсмачніші сорти слив для домашнього саду

Слива - популярна культура в наших садах, але багато садівників не можуть визначитися, який сорт…

19/05/2025 10:07
  • Новини

П’яти категоріям українців надають безкоштовні продуктові набори: як отримати гуманітарну допомогу

Частина українців можуть отримати продукти харчування абсолютно безкоштовно. Куди звертатись.

19/05/2025 08:50
  • Новини

Пенсійний фонд попередив пенсіонерів, субсидіантів та пільговиків: це потрібно зробити протягом 10 днів

Щоб соціальні виплати не зменшили й продовжували нараховувати вчасно, частині українців потрібно написати заяву в…

19/05/2025 07:39
  • Новини

Свята та народні прикмети 19 травня – чому сьогодні не можна стригти волосся і нігті

19 травня в Україні відзначають Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника., День сімейної медицини…

19/05/2025 06:37
  • Новини

Доведеться заплатити за старі і нові квартири: платіжки прийдуть до 1 липня – готуйте гроші

Платіжки з конкретними сумами отримають українці до 1 липня. Але вже зараз ви можете порахувати,…

19/05/2025 05:33