Статті

Чому жовтіє озимий часник – названі найбільш поширені причини

  1. Недотримання термінів осінньої посадки. При ранній посадці часник збільшує, крім коренів, листову масу. Вогкість, холод, нестача світла призводять до появи навесні жовтих сходів. Без весняного підживлення азотом (аміачною селітрою, послідом або гною) хорошого врожаю ви не отримаєте.
  2. Занадто дрібна посадка. Глибина посадки має бути 4-6 сантиметрів. При дрібнішій посадці ґрунт за зиму осяде, розмиється дощами, і листочки також будуть жовтими. Навесні такі цибулини можна встромити в ґрунт глибше, підсипати землею або невеликим шаром компосту.
  3. Весняні заморозки – найпоширеніша причина пожовтіння листя. У таких випадках проводять обприскування стимуляторами росту по листю: 100 мл на 10 літрів води. Препарат починає діяти за температури від +5 до +25 градусів. Друге обприскування проводять за два тижні.
  4. Важкий і кислий ґрунт. При підвищеній кислотності з осені під перекопування вносять доломітове борошно (400-500 г) або склянку попелу на квадратний метр. При високій кислотності попіл збільшують до одного літра.

На важких глинистих грунтах восени під перекопування вносять по відру компосту, що перепрів, і піску на квадратний метр.

  1. Брак харчування. Крім азоту, навесні часник потребує сульфату магнію. Магній допомагає засвоїтись фосфору з холодного ґрунту для зростання кореневої системи, а сірка сприяє засвоєнню азоту. Це допомагає часнику швидше відновитися і піти у зріст.
  2. Хвороби часнику. У літній період часник може захворіти на фузаріоз. Крім знезараження посадкового матеріалу, важливо дотримуватися сівозміни та сіяти сидерати для оздоровлення ґрунту. Також з грядки видаляють уражені рослини. Для профілактики грядки проливають розчином фітоспорину.
  3. Надлишок або нестача вологи також призводять до пожовтіння листя. Також важливо знати, що полив холодною водою лише посилить пожовтіння листя.

Єдиний випадок, коли не варто панікувати при пожовтінні листя, – період виходу стрілки. Це свідчить про те, що часник забирає вапно та поживні речовини для формування цибулини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як виростити цибулю з обрізків.

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 4 липня

4 липня спека стоятиме по всій Україні і лише в одній області пройде сильний дощ.

03/07/2025 22:50
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 4 липня 2025 року

Доведено, що порушення у магнітному полі Землі є причиною коливань потоку іонів у крові приматів,…

03/07/2025 22:17
  • Новини

Нова підтримка від держави: хто в Україні отримає доплати у 2025 році

Держава посилює підтримку важкодоступних регіонів: у 2025 році запроваджуються щомісячні надбавки для тих, хто живе…

03/07/2025 21:48
  • Статті

Магія слів: чому прокльони здаються такими реальними і як уберегтися від злої сили

Віра у прокляття живе у культурі століттями і досі викликає тривогу. Разом із психотерапевтом знаємося,…

03/07/2025 20:45
  • Статті

Де і скільки зберігати олію: що кажуть знавці

Ми поділимося основними правилами зберігання олії, щоб вона не втратила своїх корисних властивостей і просто…

03/07/2025 19:59
  • Новини

Соте з баклажанів на зиму: пошкодуєте, якщо мало закатаєте

Для любителів баклажанів - цей рецепт соте справжня знахідка. Соте з баклажанів приготувати дуже просто.…

03/07/2025 18:58