Питання необхідності переходу з літнього часу на зимове і навпаки багато років дискутується і навіть ставало темою законопроектів. Медики схиляються до того, що подібні стрибки швидше за негативно, ніж позитивно впливають на самопочуття людей.
Докладніше про це розповіла головний лікар мережі медичних центрів “Головний біль”, невролог Тетяна Майкова.
За словами лікаря, відбувається розсинхронізація між мозком та всім нашим організмом через переведення часу. Тому що нам доводиться налаштовувати мозок на інший час, що не відповідає ритмам наших біологічних годинників.
“Мозок має перемістити свої інтереси на новий час. Це зношує його, витрачає додаткову енергію та відбивається на роботі всіх систем – і гормональної, і імунної, і нервової, – пояснює лікар. — Вибудовуючи нову звичку, мозок може витратити кілька місяців. А якщо ми це робимо двічі на рік? Можна порахувати скільки часу ми перебуватимемо у стані підвищеного темпу роботи та значних витрат енергії”.
Майкова зазначає, що неважливо, чи ми переводимо стрілки на годину чи дві: це в будь-якому випадку вносить безлад у злагоджену роботу всіх органів і систем в організмі.
“Чарівних порад” проти стресу від переходу на зимовий час не існує, але можуть допомогти кілька простих рекомендацій. Майкова закликала вести здоровий спосіб життя, вчасно лягати спати, правильно харчуватися та достатньо рухатися щодня.
Також лікар поділилася одним лайфхаком, який можна впровадити у ваш режим напередодні переведення годинника. У чому його суть: спробуйте засипати на 15 хвилин раніше чи пізніше (залежно від сезону переходу) змінюючи час засипання щотижня. Найкраще робити це за місяць до дати переведення стрілок. А також можна поступово формувати звичку і після переведення годинника, щоб комфортніше влитися в новий режим.
Комунальники попередили про те, що не приймуть показання лічильників у частини українців. Хто опинився в…
Частина пенсіонерів втратить доплати до пенсійних виплат. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу. На що саме надають кошти.
Квітень – останній місяць дії фіксованих річних тарифів на газ. Скільки доведеться платити українцям.
Центр підтримки запрошує українців отримати безкоштовні продукти. Яким критеріям потрібно відповідати.
Які зміни встановили в Україні стосовно нарахування страхового стажу для призначення пенсії й кого це…