Щороку 30 вересня православні відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Також цей день є Днем Ангела жінок із такими ж іменами, як у святих.
Віра, Надія, Любов і мати їх Софія – ранньохристиянські мучениці, що жили у 2 столітті нашої ери у Римській імперії. Відомо, що Софія була родом із Мілана. Вона рано овдовіла, після чого перебралася до Риму. Своїх дочок Софія виховувала у християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот – Віра, Надія та Любов. На той час римська держава жорстоко переслідувала віруючих у Христа. Маленьких дівчаток (старшої Віри тоді було лише 12, а молодшої Любові лише 9) заарештували, піддали катуванням, а потім убили на очах їхньої матері. Сама Софія померла наступного дня біля могили своїх дочок. За все пережите Віра, Надія, Любов та мати їхня Софія були зараховані до лику святих і сьогодні молитвами до них відбуваються чудеса.
Це свято ще зветься “вселенськими бабиними іменинами” або “бабиним святом”. За традицією, ранок цього дня всі жінки неодмінно повинні починати з гучного плачу, ніби віддаючи данину пам’яті Софії, яка страждала і плакала про своїх дочках. Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою. Якщо немає приводу поплакати про себе, то плакали про долю рідних та просто друзів.
Молодь влаштовувала гуляння. А статечні, заміжні жінки купували у церкві три свічки – щоб забезпечити в будинку спокійну атмосферу: дві одразу ж ставили у храмі перед обличчям Христа, а одну залишали для дому. Опівночі її треба було встановити в середині спеціально виставленого на стіл хлібного короваю, запалити і вимовити 40 разів поспіль змову, щоб усяке зло зникало, а спокій у сім’ї прибував. Вранці цим хлібом годували всіх домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей). При цьому навіть крихти від такого короваю викидати не можна було.
О, святі і достохвальні мучениці Віро, Надіє і Любове і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може заступатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали!
Вблагайте Господа, щоб Він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, спас і зберіг як благий і чоловіколюбець.
Його славу, як незаходиме сонце, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб простив Господь Бог наші гріхи і беззаконня і щоб помилував нас грішних і недостойних заради Його щедрот.
Моліть же за нас, святі мyчениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возсилаємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і жuвотворчим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…