Але в уряді дозволили спростити отримання первинної медичної допомоги громадянам. Тепер, щоби проконсультуватися про проблеми зі здоров’ям, отримати безкоштовне лікування або рецепт на безкоштовні медикаменти, можна звернутися до будь-якого спеціалізованого закладу.
Лікарі приймуть пацієнта без прив’язки до декларації та місця її оформлення. Проте є обмеження щодо лікарень. ВПО приймуть лише ті заклади охорони здоров’я, які мають договір із Національною службою здоров’я України.
Якщо випадок є невідкладним і ви потребуєте швидкої медичної допомоги, просто наберіть номер 103. Такий виклик також буде безкоштовним незалежно від місця перебування в Україні чи наявності декларації. ВПО не потрібне направлення, якщо вони звертаються до таких лікарів:
Всі інші випадки потребують звернення до сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Переселенці можуть отримати не тільки безкоштовне лікування, а й необхідні ліки, у тому числі лікарські засоби, що знаходяться в Національному переліку, які медустанови закуповують самостійно.
Або ліки, які централізовано купує ДП “Медичні закупівлі України”.
У рамках програми “Доступні ліки” пацієнтам дозволено виписувати препарати для лікування:
Більшість препаратів безкоштовні, а за деякі доведеться трохи доплатити.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…