Особливість вирощування гіацинтів у тому, що їхні цибулини необхідно викопувати щорічно, і роблять це влітку.
Фахівці вважають, що гіацинти краще саджати восени. В Україні цибулини гіацинтів висаджують до осені.
Найкраще гіацинти ростуть у нейтральному дренованому ґрунті з pH не нижче 6,5, що складається з дернової, листової землі та піску. Кислий ґрунт бажано вапнувати, а в глинистий внести пісок, причому зробити це потрібно заздалегідь. Перед тим, як посадити гіацинт, ґрунт на ділянці перекопують на глибину до 40 см з деревною золою або доломітовим борошном (200 г на кв. м), суперфосфатом (60-80 г на кв. м) і перегноєм або гноєм, що перепрів (15 кг) на квадратний метр). Азотні добрива восени не вносять, їх потрібно внести навесні.
Ділянка повинна бути захищеною від вітру, добре освітленою, але надлишок сонячних променів ці квіти переносять погано. Часто гіацинти висаджують поблизу чагарників або дерев, хоча це далеко не найкраще місце для квітів, оскільки коріння великих рослин поглинають із ґрунту майже всі поживні речовини.
Великі цибулини гіацинту діаметром близько 5 см садять на глибину 15-18 см, а цибулини стандартної величини – на глибину 12-15 см. Розрахунок глибини проводиться за тією ж схемою, що при посадці восени лілій, тюльпанів або нарцисів: земляний шар над цибулею має становити дві її довжини, а глибина лунки – три довжини. Але майте на увазі, що на легких ґрунтах лунки роблять на 2 см глибше, а на важких – на 2 см дрібніше. Стандартні цибулини висаджують на відстані 15-20 см, дрібні садять густіше. Перед посадкою цибулинки на півгодини поміщають у розчин фунгіциду або темно-рожевий розчин марганцівки.
Викопайте лунки. Якщо ви не вносили при перекопуванні перегній або гній, що перепрів, киньте по жмені добрива прямо в лунки. Потім насипте в кожну ямку для дренажу шар крупнозернистого піску товщиною 3-5 см. Злегка вдавіть в нього дно цибулинки, засипте цибулинку повністю піском і закінчіть закладення лунки ґрунтом. Якщо ви садили гіацинти в сухий ґрунт, обов’язково полийте ділянку після посадки.
Гіацинти восени потребують помірного поливу, розпушування ґрунту та захисту від заморозків. Полив гіацинтів проводиться у міру висихання ґрунту, і промочити ґрунт при поливі потрібно на глибину 15-20 см, а потім бажано обережно розпушити. Від раптового похолодання гіацинти, що не встигли вкоренитися, можна накрити поліетиленовою плівкою, спанбондом або лутрасилом. Однак якщо з моменту посадки пройшло вже три-чотири тижні, то заморозки, що наступають, гіацинтам вже не страшні.
ВАЖЛИВО! Цибулини гіацинтів викопують, коли листя та квітконоси пожухнуть – наприкінці червня або на початку липня. Якщо залишити цибулини в ґрунті, наступного року цвітіння гіацинтів буде мізерним.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як створити оазис на балконі.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.