З одного боку, отримувати допомогу через інтернет зручно, тому що нікуди не треба їхати. З іншого боку, це є небезпечним, оскільки є ризик «познайомитися» з аферистами.
Широку діяльність онлайн-шахраї розгорнули з початку війни, представляючись волонтерами: нібито збирали гроші на допомогу ЗСУ та пропонували переселенцям транспортні послуги.
Тепер вони виступають від імені різних міжнародних організацій (ООН, Червоного Хреста тощо), обіцяючи «компенсації» та «фінансову допомогу» нібито «за рахунок конфіскованих активів РФ».
Для цього вони виманюють дані банківських карток, які треба вказати під час реєстрації на підроблених сайтах. Після цього аферисти можуть викрасти гроші.
Фахівці з кібер-злочинів радять:
Якщо дані платіжної картки були введені на шахрайському сайті помилково, слід заблокувати її за допомогою «гарячої» лінії банку або через інтернет-банкінг.
Дізнайтеся, як використовувати сновидіння для пошуку відповідей на життєві питання за допомогою методів, запропонованих психологом…
Дріжджове підживлення – це простий, екологічний і доступний спосіб покращити стан ваших рослин. Дізнайтеся, як…
Українці можуть "докупити" страховий стаж через електронний портал Пенсійного фонду, без необхідності відвідування установ. Як…
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…