Готові соління виходять дуже смачними, їх подають як самостійну закуску, приправляючи нашаткованою цибулею і присмачуючи олією, або додають у різні м’ясні та овочеві страви.
Інгредієнти:
гриби свіжі – 5 кг,
сіль кам’яна – 200-250 г.
Приготування:
Гриби очищають від сміття та забруднень, при необхідності промивають їх під проточною водою відразу або після недовгого замочування (не більше 20-30 хвилин). Чисті гриби сортують за розмірами, великі розрізають на частини. Деякі господині додатково рекомендують швидко обдати їх окропом або бланшувати в киплячій підсоленій воді (1 чайна ложка на 1 літр) протягом 3-5 хвилин. Перед засолом умовно-їстівних грибів, наприклад, груздів, сироїжок або хвиляшок їх обов’язково вимочують у холодній воді від 5-6 годин до 2-4 діб, змінюючи воду двічі на день.
В ємність для соління насипають жменю солі і розподіляють її по всьому дну. Підготовлені гриби укладають шарами, пересипаючи їх рівномірно сіллю. Для рудиків на 1 кг беруть 40 г солі, для решти – 50 г.
За бажанням між шарами грибів додають прянощі: перець (чорний горошком і запашний), лавровий лист, кріп, рубану цибулю, зубчики часнику, суху гвоздику, листя хрону, вишні або чорної смородини.
Після посолу ємність накривають дерев’яним кружком або плоскою тарілкою, на яку ставлять вантаж. Коли гриби осядуть, до них можна додавати нові, доки ємність не заповниться.
Ємність із грибами ставлять у прохолодне сухе місце, без доступу сонячного світла. Через 5-6 днів перевіряють стан заготівлі. Якщо розсолу надто багато, його можна відлити, поставити в холодильник, а потім при необхідності додавати назад або використовувати для приготування соусів. Коли розсолу виявляється мало, рекомендується збільшити вантаж або підлити невелику кількість кип’яченої води.
До повної готовності гриби дозрівають у розсолі за 1-1,5 місяці.