Причому не лише 60-70-річні, а й 40-50-річні. До речі, наймолодший пацієнт із інсультом у воєнний час – 22-річна дівчина, мешканка Рівненської області. Хвороба косить без розбору. Як розпізнати зловісні сигнали? І яку допомогу можна сподіватися?
Лікарі вважають, що основна причина збільшення кількості інсультів та інфарктів – сильний стрес на тлі воєнних дій та прояв супутніх захворювань. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснює це тим, що люди, які переживають наслідки війни, умовно постаріли на 10-15 років. Тобто хвороби, які раніше виявлялися у 60 років, тепер виявлятимуться у 45-50 років.
Зростання госпіталізацій пов’язане і з тим, що в проблемних районах люди не мали можливості вчасно отримати спеціалізовану допомогу. І в лікарню на підконтрольній території вони потрапляють у критичний стан. На сьогоднішній день смертність від серцево-судинних захворювань на першому місці (якщо, звичайно, не говорити про втрати на фронті). Віктор Ляшко закликає всіх, хто перебуває у безпечних районах та має проблеми зі здоров’ям, відвідати лікаря та проконсультуватися. Чим швидше буде виявлено проблему, тим швидше та ефективніше буде лікування.
Щоб зрозуміти всю серйозність серцево-судинних захворювань, познайомимося з ними ближче.
Інфаркт – гостре порушення кровопостачання серцевого м’яза. У тій зоні, куди не надходить кров, розвивається некроз, і вона гине.
Симптоми інфаркту:
Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження частини головного мозку.
Симптоми інсульту:
Інсульт може бути двох видів: ішемічний (відбувається тромбоз судини) або геморагічний (відбувається крововилив у мозок). За проявами різні види інсульту схожі, але лікування кардинально відрізняється.
Симптоми цих серцево-судинних захворювань повинен знати кожен. За наявності таких треба відразу викликати «швидку». Зволікати не можна: бажано, щоб допомога була надана протягом перших двох годин. Важливо запам’ятати (записати) час початку нападу або час, коли був виявлений хворий, і обов’язково повідомити цю інформацію медичній бригаді.
Пацієнти, яких госпіталізують із зазначеними діагнозами, отримують безкоштовну допомогу в рамках Програми медичних гарантій. Окрім надання медичної допомоги, безкоштовно зроблять лабораторні аналізи та деякі дослідження.
Лабораторні аналізи:
Інструментальні дослідження:
*** при інфаркті
*** при інсульті
І лабораторні аналізи, і інструментальні дослідження проводяться в цілодобовому режимі. Також можуть бути проведені інші маніпуляції, якщо це необхідно відповідно до медичних потреб пацієнта. Крім того, хворого мають забезпечити лікарськими засобами, що закуповуються Міністерством охорони здоров’я або за рахунок місцевих бюджетів, а також ліками з Національного переліку лікарських засобів.
Якщо дотримуватися деяких правил, кажуть лікарі, хвороб можна уникнути:
Щоб якнайшвидше прийти в норму після інсульту, рекомендується зробити спеціальний засіб.
Щовечора отриманий склад потрібно втирати в область хребта, від куприка і до шийних хребців. Також суміш на основі оливкової олії показано втирати в онімілі частини тіла.
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…
Про матерів, які чекають на свою дитину з фронту, було написано багато пісень. Однією з…
Багатьом знайомий такий неприємний стан, як судоми, що раптово з'являються. Причини судом різні, іноді вони…