Цікаво, так зване «розбите серце» насправді є абстрактним поняттям чи воно так чи інакше впливає на наше тіло та мозок, питає AsapSCIENCE?
Кожного разу, коли ви відчуваєте фізичний біль, стимулюється та сама частина мозку, яка відповідає за емоційний біль (наприклад, розлука). Можливо, фізичний біль і емоційний біль не такі різні, як ми думали.
Тільки подумайте про те, як ми описуємо втрачене кохання: «Він вирвав мені серце!», «Це був ляпас!», «Це завдало мені емоційну травму!» — принаймні на лінгвістичному рівні ми встановлюємо зв’язок між фізичним і емоційним болем.
Більше того, деякі дослідження показують, що люди віддадуть перевагу фізичному болю, ніж почуттю ізоляції від суспільства. Але чому ці два принципово різні переживання викликають однакові відчуття в нашому тілі?
Зрозуміло, що наше тіло використовує фізичний біль, щоб захистити нас від неминучої небезпеки. Однак, з еволюційної точки зору, все, що сприяє нашому виживанню як виду, залишається.
Формування соціальних зв’язків між друзями та коханцями відіграє ключову роль у виживанні багатьох видів. «Ти піклуйся про мене, я піклуюся про тебе». Так само, як ми не хочемо обпектися гарячою кавою, тварини не хочуть залишатися на самоті в суспільстві. Біль обох випадків допомагає нам вижити. У вас більше шансів вижити та залишити своє продовження, якщо ви не самотні.
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…