Статті

Якими способами можна загартувати горло для профілактики вірусних інфекцій

Про важливість загартовування горла для профілактики ГРВІ розповів лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук Володимир Зайцев.

Віруси та бактерії в організм людини потрапляють через верхні дихальні шляхи, зокрема через горлянку. У глотці вони повинні пройти лімфоепітеліальне кільце, його утворюють піднебінні мигдалики, аденоїди, язична мигдалина та трубні валики. Якщо імунітет там хороший, вся інфекція буде у цьому кільці утилізована, зазначив експерт.

Гартування холодною водою

Потрібно полоскати горло холодною водою після їди двічі на день. Не можна розпочинати загартовування відразу з дуже холодної води, це може спровокувати захворювання. Спочатку беруть воду приблизно 26 градусів, температуру знижують поступово, на 1-2 градуси на день. Для дорослих нижні цифри температури води – 8-10 градусів, для дітей – 15-18. Починати потрібно в теплу пору року.

Контрастні процедури

Полоскання горла можуть бути контрастними, це також добрий спосіб підвищити імунітет. Для процедури беруть дві склянки води: з теплою водою (близько 40 градусів) та з холодною. Закінчують теплою водою. Для посилення ефекту можна додати у кожну склянку по половинці чайної ложки солі.

Скандинавська методика

Лікар рекомендував гартувати горло, наприклад, за допомогою так званої скандинавської методики.

“Беремо на вибір сік манго, апельсиновий, лимонний або сік грейпфрута. Можна використовувати і свіжий сік. Все залежить від того, яка у вас кислотність і від ваших індивідуальних уподобань. Заливаємо сік у формочки і ставимо їх в морозилку. Там сік замерзає, після Чого ми дістаємо час від часу ці невеликі крижинки і розсмоктуємо. У цитрусі багато вітаміну С, він зміцнює слизову оболонку, а льодом ми тренуємо задню стінку глотки, нашу лімфоїдну тканину», – пояснив лікар.

Процедуру цю потрібно повторювати регулярно до двох разів на день, крижинка повинна бути не більше 5 см у діаметрі. Однієї крижинки достатньо для одноразового розсмоктування.

Для гартування горла експерт також порадив здійснювати взимку прогулянки, причому дихати холодним повітрям і носом, і ротом. Це також благотворно впливатиме на горло, щоб протистояти бактеріальній та вірусній, у тому числі коронавірусній інфекції.

Протипоказання

Однак всі ці прийоми не підходять тим, хто страждає на субатрофію і атрофію задньої стінки глотки, при якій слизова оболонка дуже висушена. Не рекомендовані вони при запаленнях верхніх дихальних шляхів і при інфекційних захворюваннях.

Новое на сайте

  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58
  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42