Про важливість загартовування горла для профілактики ГРВІ розповів лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук Володимир Зайцев.
Віруси та бактерії в організм людини потрапляють через верхні дихальні шляхи, зокрема через горлянку. У глотці вони повинні пройти лімфоепітеліальне кільце, його утворюють піднебінні мигдалики, аденоїди, язична мигдалина та трубні валики. Якщо імунітет там хороший, вся інфекція буде у цьому кільці утилізована, зазначив експерт.
Потрібно полоскати горло холодною водою після їди двічі на день. Не можна розпочинати загартовування відразу з дуже холодної води, це може спровокувати захворювання. Спочатку беруть воду приблизно 26 градусів, температуру знижують поступово, на 1-2 градуси на день. Для дорослих нижні цифри температури води – 8-10 градусів, для дітей – 15-18. Починати потрібно в теплу пору року.
Полоскання горла можуть бути контрастними, це також добрий спосіб підвищити імунітет. Для процедури беруть дві склянки води: з теплою водою (близько 40 градусів) та з холодною. Закінчують теплою водою. Для посилення ефекту можна додати у кожну склянку по половинці чайної ложки солі.
Лікар рекомендував гартувати горло, наприклад, за допомогою так званої скандинавської методики.
“Беремо на вибір сік манго, апельсиновий, лимонний або сік грейпфрута. Можна використовувати і свіжий сік. Все залежить від того, яка у вас кислотність і від ваших індивідуальних уподобань. Заливаємо сік у формочки і ставимо їх в морозилку. Там сік замерзає, після Чого ми дістаємо час від часу ці невеликі крижинки і розсмоктуємо. У цитрусі багато вітаміну С, він зміцнює слизову оболонку, а льодом ми тренуємо задню стінку глотки, нашу лімфоїдну тканину», – пояснив лікар.
Процедуру цю потрібно повторювати регулярно до двох разів на день, крижинка повинна бути не більше 5 см у діаметрі. Однієї крижинки достатньо для одноразового розсмоктування.
Для гартування горла експерт також порадив здійснювати взимку прогулянки, причому дихати холодним повітрям і носом, і ротом. Це також благотворно впливатиме на горло, щоб протистояти бактеріальній та вірусній, у тому числі коронавірусній інфекції.
Однак всі ці прийоми не підходять тим, хто страждає на субатрофію і атрофію задньої стінки глотки, при якій слизова оболонка дуже висушена. Не рекомендовані вони при запаленнях верхніх дихальних шляхів і при інфекційних захворюваннях.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…
Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…
З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.
Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…