Великі сливи краще сушити, розрізавши на половинки та видаливши кісточки. Середні та дрібні плоди сушать повністю, з кісточкою. Для отримання 1 кг чорносливу потрібно близько 4,5 кг свіжих слив.
Звичайно, оптимальний варіант для сушіння сливи – спеціальна електросушарка. Однак, якщо її немає, то підійде і звичайна духовка. Головне – слідувати перевіреним рекомендаціям:
- Щоб прискорити процес сушіння плодів, їх попередньо бланшують: опускають на півхвилини в киплячий розчин харчової соди (на 1 л води 15 г соди (чайну ложку з гіркою), а потім відразу ж промивають у холодній воді У правильно оброблених слив на шкірці повинна з’явитися дрібна, трохи помітна сіточка – тріщини на всій поверхні плода. При сушінні через них випаровуватиметься зайва волога.
- Якщо в результаті бланшування з’являться великі тріщини або шкірка злізе, то слід розбавити розчин або скоротити тривалість занурення плодів у окріп.
- Після бланшування сливи обсушують і розкладають в один шар на листи, застелені папером для випікання (половинки викладають зрізом догори). Перші 3-4 години сливи сушать при температурі 45-50 °, вже на цьому етапі їх шкірка зморщується. Потім підвищують температуру до 75-80°.
- Щоб отримати якісний чорнослив, рекомендується 2-3 рази в процесі сушіння робити перерви на 4-5 годин, охолоджуючи плоди. Інакше при швидкому нагріванні їх почне витікати сік. Загалом на теплову обробку слив у духовці піде близько 12 години, тому можна цю процедуру розтягнути на 2-3 дні.
- Щоб чорнослив став темним і блискучим, перед закінченням сушіння потрібно кілька хвилин потримати плоди при температурі понад 100°С. При цьому з м’якуша на поверхню виділиться цукор, який під дією високої температури карамелізується.
- Висушені сливи повинні бути м’якими на дотик, еластичними, але при цьому пружними, а при натисканні не виділяти сік.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які сорти сливи підходять для приготування чорносливу.