П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаДачаЯк правильно сушити сливи в домашніх умовах?

Як правильно сушити сливи в домашніх умовах?

Этот материал также доступен на русском языке
Сушені сливи – це всім відомий чорнослив. Для сушіння краще вибирати повністю дозрілі плоди. Їх потрібно відсортувати за якістю, прибрати плодоніжки та листя, добре промити.

Великі сливи краще сушити, розрізавши на половинки та видаливши кісточки. Середні та дрібні плоди сушать повністю, з кісточкою. Для отримання 1 кг чорносливу потрібно близько 4,5 кг свіжих слив.

Звичайно, оптимальний варіант для сушіння сливи – спеціальна електросушарка. Однак, якщо її немає, то підійде і звичайна духовка. Головне – слідувати перевіреним рекомендаціям:

  1. Щоб прискорити процес сушіння плодів, їх попередньо бланшують: опускають на півхвилини в киплячий розчин харчової соди (на 1 л води 15 г соди (чайну ложку з гіркою), а потім відразу ж промивають у холодній воді У правильно оброблених слив на шкірці повинна з’явитися дрібна, трохи помітна сіточка – тріщини на всій поверхні плода. При сушінні через них випаровуватиметься зайва волога.
  2. Якщо в результаті бланшування з’являться великі тріщини або шкірка злізе, то слід розбавити розчин або скоротити тривалість занурення плодів у окріп.
  3. Після бланшування сливи обсушують і розкладають в один шар на листи, застелені папером для випікання (половинки викладають зрізом догори). Перші 3-4 години сливи сушать при температурі 45-50 °, вже на цьому етапі їх шкірка зморщується. Потім підвищують температуру до 75-80°.
  4. Щоб отримати якісний чорнослив, рекомендується 2-3 рази в процесі сушіння робити перерви на 4-5 годин, охолоджуючи плоди. Інакше при швидкому нагріванні їх почне витікати сік. Загалом на теплову обробку слив у духовці піде близько 12 години, тому можна цю процедуру розтягнути на 2-3 дні.
  5. Щоб чорнослив став темним і блискучим, перед закінченням сушіння потрібно кілька хвилин потримати плоди при температурі понад 100°С. При цьому з м’якуша на поверхню виділиться цукор, який під дією високої температури карамелізується.
  6. Висушені сливи повинні бути м’якими на дотик, еластичними, але при цьому пружними, а при натисканні не виділяти сік.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які сорти сливи підходять для приготування чорносливу.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні