Десять Старозавітних Заповідей Бог дав Мойсеєві на горі Синай (див. Вих. 20:2–17; Втор. 5:6–21). Перші чотири Заповіді містять у собі обов’язки у відношенні до Бога, останні шість містять у собі обов’язки стосовно ближнього, тобто до усіх людей.
Заповіді Божі – це умови нормального, повноцінного, здорового та щасливого життя для кожної людини. І якщо людина ці заповіді порушує, вона шкодить передусім собі, калічить власне життя і життя своїх близьких.
Цією Заповіддю Господь Бог вказує людині на Саму Себе, як на Джерело усіх благ. Наслідуючи цю першу Заповідь, людина повинна намагатися пізнавати Бога і свої вчинки спрямовувати до слави Його імені.
Цією Заповіддю Господь забороняє людині створювати собі кумирів – речових або уявних – служити їм, схилятися перед ними і віддавати будь-які почесті.
Цією Заповіддю забороняється неблагоговійне використання імені Божого, наприклад: у порожніх розмовах та жартах. Гріхами проти третьої Заповіді є: божба, тобто легковажне використання клятви, блюзнірство, порушення обітниць, даних Богові, клятвопорушення і покликання Бога у свідки в порожніх життєвих справах. Ім’я Боже мусить вимовлятися зі страхом і благоговінням, його слід використовувати у молитві та в серйозній бесіді про Бога.
Цією Заповіддю Господь Бог велить працювати протягом шести днів і займатися потрібними справами, до яких хто покликаний, а сьомий день присвячувати на служіння Богові та на святі справи.
Цією Заповіддю Господь Бог наказує почитати (дорожити, цінувати та любити) батьків, за що обіцяє благополучне і довге життя.
Цією Заповіддю Господь Бог велить чоловікові та дружині зберігати взаємну вірність, а неодруженим – бути цнотливими, чистими у справах, словах, думках і бажаннях.
Цією Заповіддю Господь Бог забороняє присвоєння того, що належить іншим. Види крадіжки різноманітні: крадіжка, грабіжництво, святотатство (присвоєння священних предметів або недбале поводження з ними), дармоїдство (життя за чужий рахунок), хабарництво (одержання хабаря, його здирство). Будь-яке присвоєння чужої власності шляхом обману є крадіжкою: і коли людина ухиляється від сплати боргу, приховує знайдене, обмірює та обвішує під час продажу.
Цією Заповіддю Господь Бог забороняє будь-яку брехню, як-от: помилкові свідчення на суді, доноси, наговори, плітки, злослів’я, наклеп. Наклеп є справа диявольська, бо саме ім’я «диявол» означає «наклепник».
Цією Заповіддю Господь навчає утримуватися від заздрості та від нечистих бажань. Заздрість – це отрута для душі. Як би людина не була багата, якщо вона заздрісна, їй завжди буде мало і вона завжди буде незадоволена. Щоб не піддаватися почуттю заздрості, треба дякувати Богові за Його милості. «Велике здобуття – бути благочестивим і задоволеним» (1 Тим. 6:6).
За матеріалами сайту «Православна освіта»
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.