Відповідає ортопед-травматолог Дмитро Яровий:
– Буває, що тягнути немає сенсу – суглоб повністю зруйнований, кісткові поверхні зрослися, виникла велика деформація. Тоді єдиний вихід – ендопротезування.
Ендопротез – стороннє тіло, яке впроваджується в кісткову та м’яку тканину, а з ними у нього немає спорідненості. Рано чи пізно років через 20-30, можливо, ендопротез доведеться змінювати. Тому що пізніше його встановити, то краще. І за помірної стадії артрозу, якщо збереглося хоч трохи хрящової тканини, можна спробувати відсунути операцію.
Чоловік побоюється болю та дискомфорту після протезування.
– Так буває, якщо причина болю криється в порушеннях у поперековому відділі хребта, де починаються нерви, які іннервують ноги аж до пальців стопи.
Пацієнт, якому зробили операцію з приводу артрозу третього ступеня, вважає, що втручання неефективне: німіє та болить стопа, тягне ногу по зовнішній поверхні (лампасній зоні), “бігають мурашки”, не проходять болі і ввечері (хоча раніше вщухали, коли лягав спати). А лікувати треба було патологію хребта.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…