Так, спрощено процедуру звільнення найманих працівників. Новим законом звузили права працівників та нівелювали роль профспілок. Однак, за звільненими працівниками залишили право на виплати від роботодавця. Причому компенсація при звільненні працівника може бути досить відчутною, розповідає today.ua.
Насамперед потрібно знати, що тепер роботодавець може звільнити працівника, не пояснюючи йому причини звільнення. Однак при цьому працівнику не слід погоджуватися на звільнення за згодою сторін. Адже в тому випадку, якщо роботодавець звільняє підлеглого без його згоди, він має виплатити йому компенсацію. Причому розмір компенсації прописаний у законі, тож роботодавець не має права її не виплатити.
Законом передбачено різні суми компенсації при звільненні працівника. Вони залежать від того, скільки часу пропрацював чоловік на підприємстві, з якого його звільняють.
Отже, залежно від тривалості роботи передбачені такі суми:
Крім того, працівник, який наймається на роботу за індивідуальним трудовим договором, повинен знати, що пункт компенсації при звільненні повинен бути прописаний у договорі. Якщо цього пункту немає, то трудовий договір недійсний, і тоді важко буде чогось. то добитися від роботодавця. Тому, підписуючи папери під час працевлаштування, ретельно все вичитуйте та перевіряйте.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…