Греки шукали причину недугів в оточуючих людину умовах та способі життя – вони брали до уваги якість води та їжі, стан повітря та клімат.
Своїм головним завданням цілителі вважали підвищення опірності організму інфекціям, проте на перше місце ставили відсутність стресів, вважаючи це запорукою тривалого та здорового життя. Захворювання античні лікарі лікували, використовуючи протилежні методи, наприклад хвороби спокою – рухом. Використовували вони і дари природи: при виразці шлунка призначали оливкову олію, при опіках – сік алое, при втомі очей – виноградний сік.
Стародавні греки не мали спеціальних знань з анатомії, але при цьому чудово лікували травми, а також винайшли деякі ортопедичні апарати. До речі, складна пов’язка для голови, винайдена стародавніми греками, яка називається «шапочка Гіппократа», застосовується у хірургії і сьогодні. Грекам ми завдячуємо багатьма медичними термінами, такими як неврологія, терапія, нефрит, офтальмологія та багатьма іншими.
Грецькі лікарі не тільки лікували, а й брали участь у битвах, а солдати знали основи лікування та вміли перев’язувати рани. Для цього з собою у кожного були спеціальні пакети, що нагадували сучасний комплект першої медичної допомоги.
Візьміть 1 столову ложку собачої кропиви і 3 столові ложки кропиви. Залийте 0,5 л окропу і наполягайте 2 години. Процідіть та пийте протягом дня однаковими порціями.
Візьміть 1,5 склянки коріння шипшини і залийте 0,5 л горілки. Настоювайте добу. Перші три дні приймайте по 1 столовій ложці 3 рази на день, потім – по 2 столові ложки 3 рази на день.
Візьміть у рівних кількостях мед та свіже свиняче сало. Сало дрібно наріжте та змішайте з медом. Варіть суміш на повільному вогні 7 хвилин|мінути|. Приймайте по 1 столовій ложці 2 десь у день.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…