Наш організм запрограмований на сон ночами, так влаштовано природою. Тільки про те, щоб у приміщенні було зовсім темно, людина може не подбати. Це, до речі, даремно. Спати потрібно саме там, де немає взагалі світла, де зовсім темно, повідомляє Ukr.Media.
Пояснити це можна кількома причинами.
Мелатонін, що є гормоном сну, виробляється лише у темряві. Він позитивно впливає на мозок, дозволяє зберігати розум ясним, покращує здатність обробляти великі обсяги інформації. Все це профілактика хвороби Альцгеймера, деменції, яка може початися зарано через те, що розум не напружується.
Нейтралізація вільних радикалів – те, що здатний мелатонін. Саме вони атакують здорові клітини та руйнують їх. Коли гормону сну буде достатньо, він зможе знищувати шкідливі компоненти, тим самим захищати клітини від деформації. Ризик онкології при такому розкладі істотно знижуватиметься.
Сон дає енергію. Якщо він не буде повноцінним, як це буває у випадку, якщо освітлення під час нього занадто багато, то сил не вистачатиме. Отримувати їх людина намагатиметься з інших джерел, наприклад з їжі. Це призведе до переїдання та збільшення ваги. Якщо ж спати людина буде у темряві, то її організм відновлюватиметься. Це означає, що зайвого він не буде.
Нестача сну підриває роботу імунної системи. Так відбувається тому, що організм виснажується. Якщо світла було багато вночі, то виспатися точно не вдасться. При такому розкладі чинити опір інфекціям, вірусам буде складно, хвороби постійно даватимуть взнаки.
Сон при яскравому світлі збільшує концентрацію у крові шкідливого холестерину. Він своєю чергою провокує утворення бляшок на стінках судин, погіршує стан останніх. Ризик тромбозу, гіпертонії, інсульту стає високим.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що допоможе впоратися з безсонням.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.