Статті

Як доглядати літню малину після збирання ягід?

Обрізка малини

Багато садівників відкладають обрізання малини до холодів, адже у розпал дачного сезону часу завжди не вистачає. Однак правильне обрізування малини зазвичай проводиться невдовзі після збирання врожаю. І пояснення тут просте – кущу і так доведеться витратити чимало сил на підготовку до зими, так навіщо ж йому “годувати” ще й зайві пагони.

Обрізати малину варто до внесення добрив.

Насамперед видаліть з куща всі слабкі, хворі або пошкоджені пагони. Потім обріжте пагони, що відплодоносили цього року, – на них ягід вже не буде, і до зими вони просто засохнуть. Якщо на кущі виросло дуже багато молодих, великих зелених гілок, також прорідіть їх, залишивши не більше 8-10 на один корінь. Дрібну поросль також бажано видалити – врожаю на ній не буде, та й зиму вона, швидше за все, не перенесе.

Зрізайте гілки максимально низько, до рівня землі, і відразу видаляйте їх із ділянки. Здорові можна використовувати при створенні нижнього шару високих гряд, а уражені хворобами та шкідниками краще спалити.

Чим годувати малину?

Зазвичай садівники віддають перевагу органіці і вносять під кущі гній, що перепрів (5 кг на 1 кв. м), компост (4-5 кг на 1 кв. м) і попіл (100 г на кущ). Однак якщо минулого року ви вже обирали органічні добрива, то цьогоріч краще віддати перевагу мінеральним. Для цього під кожен дорослий кущ внесіть і загортайте на глибину 10-15 см по 50 г суперфосфату і 40 г сульфату калію. А ось азот у другій половині сезону малині не потрібен – від нього кущ почне нарощувати зелену масу та випускати молоді пагони, які взимку вимерзнуть. Також важливо пам’ятати, що молоді кущі не здатні “перетравити” таку кількість поживних речовин, тому “порції” для них потрібно зменшити вдвічі.

Правильний полив літньої малини

Від поливу малини влітку, особливо у другій половині, безпосередньо залежить врожай наступного року. Припиняти зволоження ґрунту можна лише безпосередньо перед початком заморозків або у дощову погоду.

Кущі поливають 1 раз на 7-10 днів із розрахунку 30-40 л води на кожну дорослу рослину або 15-20 л – на кожен молодий кущик. Коренева система малини поверхнева, тому лийте не в центр куща, а по колу на відстані 30-40 см від пагонів.

Профілактика грибкових хвороб малини

Після збирання врожаю можна сміливо вибирати дієві засоби, наприклад, 1%-ий розчин бордоської рідини. Ним кущі обприскують у серпні двічі, з інтервалом 14 днів. Також важливо видалити з-під кущів все опале листя і замульчувати коріння малини торфом, соломою або скошеною травою на висоту 10-15 см, попередньо розпушивши ґрунт.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому малина може залишити без урожаю.

Новое на сайте

  • Статті

Піжама для дівчинки – затишна краса будинку

Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…

23/11/2024 00:20
  • Новини

Нова дата: коли День святого Миколая у 2024 році – що категорично заборонено робити

Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…

22/11/2024 23:55
  • Новини

Погода в Україні на суботу, 16 листопада

Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.

22/11/2024 23:30
  • Новини

Магнітні бурі у суботу, 23 листопада

Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?

22/11/2024 23:05
  • Новини

Не дайте морозам знищити ваш виноград: три ефективні способи захисту

Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.

22/11/2024 22:40
  • Новини

Немає часу, а солодкого хочеться: готуємо чудовий шоколадний рулет «Хвилинка» без випічки

Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.

22/11/2024 22:16