Садівник-аматор Михайло Руденко a> як отримати два врожаї малини на рік, але таких рясних, як при трьох урожаях.
Для цього потрібні ремонтантні сорти (Вереснева, Люлін, Херітейдж). Для отримання другого врожаю на малиннику з цих сортів потрібно сформувати горизонтальну шпалеру, тобто восени пригнути пагони, що виросли за сезон, перпендикулярно осі ряду на висоті 30-40 см від поверхні грунту. Наступної весни пагони заміщення і нащадки в ряду залишають рости вертикаллю. У цьому випадку перший урожай із дворічних пагонів на горизонтальній шпалері можна зібрати у липні, другий – у вересні з верхівок однорічних пагонів.
Можна отримати потрійний збір малини. У кущі малини є пагони лише двох вікових груп: поточного року та торішні.
Малинник розділіть на дві рівні частини, видаливши один від одного щонайменше на 2 м. На одній частині плантації вирощувати тільки плодові пагони, а нащадки (пагони заміщення) пересадіть на іншу ділянку. Посадка малини може бути гніздовою або рядовою.
При останньому способі рослини отримують найкращі умови харчування та освітлення. Але в обох випадках кількість рослин на погонному метрі не повинна перевищувати десятків. Підв’язування плодоносних рослин має виняткове значення!
Крім двосторонньої підв’язки, можна зміцнювати пагони до третього дроту, натягнутого вище, безпосередньо між кілками. Це робиться, якщо в ряду залишено на одному метрі не 10, а 12-13 пагонів. По краях малинника вбийте кілки заввишки 130-140 см. До них на рівні 90 см від землі прикріпіть поперечину довжиною 120-150 см. Дріт буде натягнутий між перекладинами опорою для нестійких стебел рослин. Їх підв’яжіть дротом, але не більше 20 см один від одного і ялинкою: один пагін до лівого, інший до правого дроту. Щоб дріт не провис, підіпріть його 1-2 рогатками.
Бруньки у надлишкових, на кожному метрі 2-3 пагонів, підв’язаних до середнього дроту, знизу видаляємо. Це запобігає загущенню нижньої частини ряду та посилює розгалуження верхньої частини пагонів, де є найкращі умови для розвитку. Нехай вас не бентежить, що верхівки пагонів повиснуть за дротом на 30-40 см. Так і потрібно: у ґрунт плодового ряду не повинні проникати сонячні промені. Тінь ще важлива і як пригнічення бур’янів. Але щоб зовсім не допустити зростання бур’янів, потрібно 2-3 рази на сезон між пагонами розпушувати ґрунт на 3 см. Від цього ґрунт постійно буде пухким, помірно вологим і насиченим цінною для рослин вуглекислотою.
Тільки на пухкому ґрунті прокидаються всі так звані «запасні бруньки» рослин.
Боротьбу зі шкідниками та захворюваннями ведуть у звичайні терміни та прийнятими хімікатами.
Підгодовувати малину слід гноєм або органомінеральним розчином. Після дозрівання ягід плодоносні пагони закінчують свій життєвий цикл і всихають. Виріжте їх. На вільній від рослин добре освітленій плантації всі поживні речовини ґрунту попрямують у пагони заміщення. А замісні пагони-нащадки, вирощені на іншій частині малинника, стоять уже повні життєвої сили, готові дати врожай наступного року.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чим корисна малина.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…