З 1 липня зросли пенсії. Це було пов’язано зі збільшенням прожиткового мінімуму із 1934 до 2027 гривень. Як з’ясувалося, пенсії збільшилися менш ніж у половини пенсіонерів – перерахунок торкнувся 4,8 мільйона людей із 10,8 мільйона нинішніх пенсіонерів. При цьому середній розмір підвищення становив лише 45 гривень.
Водночас у Міністерстві соціальної політики зазначили, що середній розмір пенсії наразі становить 4437,45 гривні, що майже на 660 гривень (або на 17%) більше ніж рік тому. А середній розмір військових пенсій за рік взагалі збільшився більш ніж на 3 тисячі гривень (або на 53%) і становив майже 8900 гривень.
Розподіл пенсіонерів за видами пенсій має такий вигляд:
За свіжими даними, залишилося менше одного відсотка тих, хто отримує пенсію нижче за дві тисячі гривень. Більшість пенсіонерів отримує виплати від двох до п’яти тисяч гривень. Це майже 75% від усіх пенсіонерів, або 8 мільйонів людей, які живуть за межею бідності. Адже реальний прожитковий мінімум набагато вищий за ті 2027 гривень, які передбачені держбюджетом. А крім цього, треба врахувати витрати на оплату комунальних послуг (нехай навіть із субсидією) та на ліки.
Розподіл пенсіонерів за розміром пенсій має такий вигляд:
Разом з тим, варто зазначити, що рік тому людей, які отримують пенсію менше ніж дві тисячі гривень, було понад 15% (це більше 1,6 мільйона осіб). Нині таких майже не залишилося. Поступове покращення, якщо орієнтуватися на офіційні дані, спостерігається і за іншими показниками. Але загалом рівень життя стрімко падає – прогнозують, що інфляція через війну до кінця року досягне 30 відсотків.
Окремо Пенсійний фонд зазначає: в Україні – 2,7 мільйона пенсіонерів, що працюють , і середній розмір їх пенсії становить 4665,45 гривні, що на 228 гривень більше загального середнього розміру. Виглядає ця статистика трохи дивно, але є пояснення.
Як відомо, працюючим людям пенсії через збільшення прожиткового мінімуму не перераховують. Тобто за інших рівних умов пенсія працюючої людини, навпаки, має бути нижчою, ніж у непрацюючої. Але річ у тому, що працюючі пенсіонери – це молодша категорія пенсіонерів, які ще мають сили працювати. Більшість із них вийшли на пенсію пізніше, ніж ті, хто вже давно не працює. А, як відомо, чим пізніше виходиш на пенсію, тим вищим може бути її розмір (за рахунок застосування при призначенні пенсії сучасного, вищого показника середньої зарплати по країні). Звідси і виникає диспропорція.
Сергій Коробкін
Частина українців може отримати грошову допомогу від благодійної організації. Куди звертатися.
Не у всіх господинь виходить зварити яйця, які легко чистяться і не потріскаються при варінні.…
У квітні проведуть масштабний перерахунок пенсій. Які подробиці важливо знати.
Частина українців можуть отримати безкоштовні продукти. Для цього потрібно заповнити відповідну онлайн-заявку.
Представники обласної влади розповіли подробиці нічних ударів Росії по мирних населених пунктах. У Генштабі ЗСУ…
Споживачам газу нагадали про необхідність актуалізувати дані. Кого саме це стосується.