Медицина слов’ян перебувала дуже високому рівні, і волхви як вміли боротися з найважчими захворюваннями, а й займалися їх профілактикою. Внучка Володимира Мономаха Євпраксія сама займалася лікуванням, і ще в XII столітті узагальнила народний досвід і власні спостереження в трактаті під назвою «Мазі».
Наші предки спеціально розводили лікарські рослини та продавали сусіднім народам. Одним з найсильніших засобів для боротьби з будь-якими хворобами вважався часник у поєднанні з медом та бджолиним воском. Було помічено, що саме такий хімічний склад покращує склад крові, запобігає виникненню тромбів і має знезаражуючу дію.
Волхви та знахарі не тільки застосовували лікарські засоби, а й давали поради щодо здорового способу життя. До речі, ці заповіді дотримувалися більшість слов’ян, тривалість життя яких була набагато вищою, ніж у інших народів.
Актуальні ці заповіді і зараз:
Вигадали цей рецепт ще слов’янські знахарі. Натерти моркву на великій або дрібній тертці, додати|добавляти| світлі родзинки без кісточок, мелені або дрібно|мілко| Цей салат допоможе оновленню клітин головного мозку та покращить його постачання кров’ю. Щоправда, для цього салат потрібно їсти постійно, хоча б раз на день.
За старих часів головний біль знімали обліпиховим соком. Для цього потрібно змочити соком цієї ягоди шматок тканини чи марлі та покласти її на лоб та віскі. Цей компрес добре лікує біль голови будь-якого походження, крім гіпертонічного.
1 чайну ложку сухого листя чебрецю (чебрецю) залити 1 склянкою окропу, настояти. Пити настій у холодному вигляді та тривалий час, тому що стійкий ефект настає повільно. Чебрець добре допомагає при сильному збудженні, покращує настрій, знімає страх і вегетативні порушення. Таку ж дію має ця пряність і у свіжому вигляді.
Вилікувати запаморочення, причиною яких є атеросклероз або нервові захворювання, можна відваром з листя берези: 2 столові ложки подрібненого березового листя залити 0,5 літра окропу і витримати на водяній бані 15 хвилин. Потім процідити, додати щіпку харчової соди, розмішати і приймати по 0,5 склянки тричі на день за півгодини до їди.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…