Статті

Як забезпечити українців гідними пенсіями під час війни – думка експерта

Таким думкою поділився з “Апострофом” екс-заступник голови Пенсійного фонду Віктор Колбун.

“По-перше, бюджетні витрати варто було б переглянути та затягнути пояси там, де це можливо. Так, військовим потрібно платити високу зарплату, особливо за участь у бойових діях. Але я не впевнений, що витрати на державний апарат не можна скоротити. Одна річ, якщо якийсь спеціаліст у районі чи на міському рівні отримує 15 тисяч гривень, та інша справа, якщо в центральному апараті по 50 по 100 тисяч гривень зарплати. Принаймні преміальну частину в умовах воєнного стану можна скоротити. , – зазначив Колбун.

Другий варіант – це домовленість про програму окремої допомоги з країнами великої сімки, великої двадцятки або ЄС, гроші за якою конкретно йшли б на допомогу незахищеним верствам населення.

“Адже є країни, які не поспішають надавати активну військову допомогу Україні, то чому б їм активніше не допомагати у гуманітарних та соціальних питаннях? Можна навіть допомагати не живими грошима, а, наприклад, забезпечити пенсіонерів безкоштовними ліками. Це вже буде суттєва допомога, оскільки люди старшого віку багато грошей витрачають на ліки”, – сказав екс-чиновник.

Також Віктор Колбун зазначив, що можна навіть провести градацію за місцем проживання пенсіонерів: у містах надати допомогу більше, тому що люди все повністю купують, а в селах виплати можуть бути трохи меншими, оскільки сільські мешканці мають власні городи.

Так, але для того, щоб щось виростити, потрібно купити насіння, забезпечити полив, а вода у нас не дуже і дешева. Тому таку градацію вводити не дуже доцільно. Сільські жителі нас у цьому повністю підтримають. Але повернемось до пропозицій експерта.

“По-третє, в умовах тяжкої економічної кризи уряд може запровадити обмеження щодо максимальної пенсії, наприклад, у 5-7 прожиткових мінімумів, і при цьому підняти мінімалку для пенсіонерів. Звичайно ж, за умови перегляду обмежень після відновлення економіки”, – додав Колбун.

А вже після закінчення війни, за словами експерта, за рахунок державного бюджету можна було б запровадити базову соціальну виплату, спрямовану на боротьбу із бідністю.

“Це практикується в розвинених країнах. Наприклад, у Канаді, Австралії. Наприклад, половину прожиткового мінімуму платить держава, плюс пенсія людини, і вже якось можна прожити. Але знову ж таки, це можна робити лише в умовах відновленої економіки”, – резюмував колишній заступник глави ПФ.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як перевести пенсію до банківської установи.

Новое на сайте

  • Новини

Свята та народні прикмети 21 травня – чому сьогодні не можна носити чорний одяг

21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…

21/05/2025 06:37
  • Новини

Пенсія на мінімалці: скільки заплатять за 35 років стажу – рахуємо за формулою Пенсійного фонду

Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…

21/05/2025 05:25
  • Новини

Погода в Україні на середу, 21 травня

Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…

20/05/2025 22:23
  • Новини

Магнітні бурі на середу, 21 травня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.

20/05/2025 21:58
  • Статті

Цар Костянтин та цариця Олена: чому Церква назвала їх рівноапостольними

Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.

20/05/2025 21:21
  • Статті

Скільки коштує докупити пенсійний стаж у 2025 році – актуальна інформація

У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…

20/05/2025 20:53