Про це повідомляється на сайті “Актуальні питання зі звітності”.
У разі тривалого простою для підприємства під час війни, коли працівники не виконують своєї роботи, цей період оплачується у розрахунку не нижче 2/3 встановленого окладу.
У повному обсязі лікарняний оплачується за наведених нижче умов.
“Якщо ж працівник під час простою зобов’язаний дотримуватися трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога з тимчасової непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату”, – йдеться в повідомленні.
В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку – підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів Фонду соцстраху відсутні.
Слід зазначити, що рішення про відмову у призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку з відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.
У той же час, оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних та компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, у якого відсутнє право на оплату лікарняного, за ним зберігається оплата простою в розрахунку не нижче дві третини встановленого окладу.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як оформити лікарняний за кордоном.
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?