Психологи радять, як зберегти емоційну стабільність та відносний спокій.
По можливості не порушуйте порядок дня. Це допоможе знизити тривожність, тому що для нашої підсвідомості життя залишиться передбачуваним і повсякденним. З’явиться відчуття, що ви можете контролювати ситуацію, як і раніше.
Не відмовляйте собі у маленьких радощах – це повертає почуття самоконтролю. Прислухайтеся до себе, і якщо вам хочеться чогось смачного – з’їжте, хочеться спати – спіть, дивіться фільми, читайте. Займіть себе приємними справами, які дозволять хоч на якийсь час забути тривогу.
Будь-яка допомога оточуючим повертає людині психологічну стабільність, тому що в ці моменти ми забуваємо про себе та свої страхи. Крім того, ви відчуєте себе сильнішим і потрібнішим, тому що хтось не може без вас обійтися.
Незважаючи на війну, у світі залишилося багато хорошого, але ми перестали це помічати. І навіть така невелика кількість, як нова квітка на підвіконні, нова чашка або візерунок для вишивки можуть подарувати вам трохи позитиву. Не відмовляйтеся від цього.
Деякі з тих, хто нас оточує, просто люблять обговорювати катастрофи та усілякий негатив. Намагайтеся уникати таких розмов, і якщо змінити тему на позитивну неможливо, просто закінчуйте розмову та йдіть. Після цього непогано було б поспілкуватися з оптимістично налаштованою людиною, щоб позбутися «післясмаку» негативу.
Рано чи пізно війна закінчиться, тому постарайтеся уявити, чим ви займетеся після війни. Якщо ви матимете приємну мету, ви зможете легше пережити складнощі.
Будьте вдячні, що у вас є дах над головою, їжа, зв’язок, а ваші близькі живі. Під час війни ці речі для багатьох стають розкішшю, тому з вдячністю ставтеся до всього, що маєте.
Забудьте всі сварки та конфлікти з близькими та друзями. Намагайтеся поменше обговорювати війну, а більше – повсякденні проблеми або абстрактні теми. Не бійтеся висловлювати свої почуття, адже життя зараз стало ще тендітнішим, тому намагайтеся розповісти рідним, як ви їх любите і цінуєте. Головне, не виливайте на них свій гнів і роздратування – вони ні в чому не винні і перебувають у такому становищі, як і ви.
Уникайте відігравати роль жертви і вірте у свої сили – ви зможете все подолати, у вас все вийде. І головне, не бійтеся сміятися, гумор – чудова розрядка у важких ситуаціях.
Якщо ви віруюча людина, моліться. Це допоможе заспокоїти нервову систему, відчути, що ви не самотні в цьому світі, і привести думки до ладу. І не забувайте слова римського філософа Сенеки: «Коли не знаєш, що робити, – роби, що має, і будь, що буде».
Ірина Валентинова
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…