Dark tanned body of young woman in summer with sunscreen lotion in shape of sun
Справа в тому, що ультрафіолет дійсно посилює роботу імунної системи, втім організм повинен поступово звикати до цього процесу. Тоді під впливом сонячних променів в організмі виробляється вкрай необхідний вітамін D – це він сприяє підвищенню роботи імунної системи, м’язової, нормалізації стану судин, шкіри, відповідає за розвиток та зростання кісткової тканини. Однак проблема в тому, що люди часто не знають міри, а вийшовши один раз на сонце, прагнуть відразу ж придбати бажаний бронзовий відтінок шкіри і лежать під палаючим проміннями!
У той час як для продукування необхідної людині добової дози вітаміну D достатньо побути на сонці протягом 15-20 хвилин із відкритими ділянками тіла.
Що ж відбувається в організмі, коли людина знаходиться на сонці довше за цей час? Виникає серйозна загроза здоров’ю передусім людей із серцево-судинними хворобами. Адже під дією сонячних променів організм відчуває перегрів та посилене потовиділення, тому судини та серце починають працювати з перевантаженням, можуть розвинутися процеси згущення крові. Йдеться про пряму загрозу для здоров’я та життя людини (зокрема, про небезпеку тромбоутворень, розвиток інсульту).
При цукровому діабеті та варикозній хворобі тривале перебування на сонці може запустити схожі за результатами небезпечні механізми. Проблема в тому, що при цих захворюваннях відбувається порушення трофіки (живлення) шкіри, а потім повільніше утворюється меланін (захищає шкіру та підшкірну клітковину), опромінення можуть випробувати глибинні шари шкіри. Це означає, що можуть бути запущені процеси переродження клітин (мова про розвиток онкологічних захворювань).
Небезпечно перебувати на сонці дітям та жінкам протягом певних періодів. До п’ятирічного віку шкіра у дітей вкрай ніжна, захисний бар’єр ще працює не на повну силу, тому достатньо 15 хвилин, щоб одержати опік. Але це не найбільша небезпека. Оскільки в організмі виробляється ще мало меланіну, ультрафіолет діє на так званий паростковий шар шкіри (глибокий), саме на цьому рівні відбувається розподіл клітин. Якщо ж цей процес буде порушено, це дуже небезпечно для майбутнього здоров’я дитини.
А у жінок у певний період виникають раптові зміни гормонального фону (вагітність та менопауза) — саме ця система безпосередньо впливає на діяльність всього організму. Тому в такі періоди, насамперед, порушується робота імунітету, у посиленому ритмі працюють серце і судини, а інсоляція та опромінення становлять загрозу не тільки з боку перегріву або удару по серцю — йдеться про ризик виникнення сильних кровотеч, появу на шкірі пігментних плям та навіть злоякісних утворень.
Джерело: Сільські Вісті
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…