Расторопша плямиста (народні назви – чортополох молочний, Мар’їн татарник, колючник) сприяє регенерації печінки при будь-якому її пошкодженні, виявляє кровоочисну, детоксикаційну, протизапальну дію при різних захворюваннях і отруєннях, покращує травлення, норма.
Це зумовлено, зокрема, вхідними до складу плодів розторопші речовинами, які мають амі флаволігнанами uk-UA”>ми потужною захисною дією. На тлі прийому розторопші зменшуються біль у печінці, розлади травлення, покращується апетит.
Найбільш ефективна розторопша як допоміжний засіб при гострих і хронічних гепатитах, при інтоксикаціях, порушенні роботи нирок, цукровому діабеті, міомі матки, ендометріозі, адже печінка страждає при будь-якому запальному процесі – гастроентероколітах, запаленні всіх шкірних захворюваннях.
Користь розторопші була відома багато тисячоліть тому. Для виробництва препаратів, які використовуються з метою покращення здоров’я, розторопшу вирощують на спеціальних полях у регіонах із бездоганною екологією. У медицині задіяні головним чином плоди та насіння рослини.
Застосовують розторопшу у вигляді
Біологічно активних добавок із розторопші дуже багато. Ми позитивно ставимося до таких БАДів, як порошок та масло розторопші.
Шрот розторопші приймають по одній чайній ложці, запиваючи водою або розводячи у воді за 20 хвилин до їди три-п’ять разів на день. Можна подрібнити в кавомолці насіння розторопші та приймати їх так само, як і шрот.
Застосовують також олію насіння розторопші як джерело вітаміну Е.
До протипоказань відноситься індивідуальна непереносимість препаратів розторопші.
Лікар-фітотерапевт Олена Корсун
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…