Статті

Як доглядати за пеларгонією, щоб вона рясно цвіла?

Вибір горщика та ґрунту

Виростити герань у домашніх умовах досить просто. Для того, щоб пеларгонія пишно цвіла, вона повинна рости в грунті із середнім рівнем родючості. Поживні ґрунти спровокують активне зростання зеленої маси, через що кущ втратить декоративність. Що стосується горщика, то він може бути з будь-якого матеріалу, головне, щоб на дні був дренаж з битої цегли або керамзиту.

Освітлення та температура

Герань надзвичайно світлолюбна. Це одна з небагатьох квітучих кімнатних рослин, яку можна залишати під цілеспрямованими променями сонця, і йому від цього буде тільки краще. Слабке освітлення призведе до того, що кущ стане рідкісним і мізерноквітучим. Садівники рекомендують періодично обертати горщик із пеларгонією навколо своєї осі, щоб кущ розвивався рівномірно. Пізньої осені та взимку, коли світловий день стає коротким, герань необхідно досвічувати за допомогою ламп, інакше листя почне тьмяніти.

Пеларгонія чудово адаптується до наших кімнатних умов. Влітку температурні позначки можуть коливатися в межах 20-25 ° C, а взимку – 10-15 ° C. Оберігайте кущик від протягу.

Полив та зволоження повітря

Герань добре почувається при регулярних поливах. Головне, не перестаратися, щоб не допустити заболочування ґрунту. Також уникайте потрапляння вологи на зелень. Поливати квітку краще очищеною або просто відстояною водою, але підійде дощова. Під час періоду спокою режим поливу скорочують удвічі. Зволожувати кущ не потрібно, тому що пеларгонія любить сухе повітря.

Підживлення

Рослину підгодовують у період із середини весни і до кінця осені з періодичністю раз на півмісяця. Для цього краще користуватися підживленням у рідкому вигляді. Але спеціальних добрив можна й не купувати. Герань позитивно відноситься до йодистого розчину. Подібна поживна суміш забезпечить рослині довге та яскраве цвітіння. Щоб її приготувати, вам знадобиться літр води та одна крапля йоду. Кожному екземпляру достатньо лише 50 мг такого розчину за раз. Вносити суміш необхідно дуже обережно, по стінках горщика. Будь-які перевищення  призведуть до того, що корінь культури просто згорить. Щодо органіки, то вона для герані протипоказана.

Обрізка

До обрізки герані приступають восени. Підрізайте стебла таким чином, щоб на кожному залишилося по 6-7 листів. Також обов’язково видаляйте пагони, які ростуть не від кореневої розетки, а з листових пазух. Іноді буває, що після виходу з періоду спокою пеларгонія починає дуже активно зростати і швидко розростається. У такому разі рослину можна обрізати повторно, залишаючи на кожній гілочці по дві-три бруньки. При цьому викидати пагони зрізані зовсім не обов’язково. Їх можна розмножити живцюванням, після чого розсадити по персональних ємностях. Перші два зимові місяці є найменш сприятливими для обрізки пеларгонії. Навесні, щоб сформувати компактніший і пухнастий кущик, можна прищипнути пагони над 4 або 5 листом.

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на понеділок, 7 липня

7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.

06/07/2025 22:36
  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 7 липня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

06/07/2025 20:56
  • Новини

Гороскоп на тиждень із 7 по 13 липня: світ змінює мову, і нам важливо навчитися говорити нею

Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…

06/07/2025 20:42
  • Новини

Смачний, корисний, освіжаючий десерт – найкраще, що можна придумати у спекотні літні дні

Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…

06/07/2025 19:48
  • Статті

Чому важливо молитися святим: уроки православної традиції

У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…

06/07/2025 18:56
  • Статті

Як дожити до 90: що справді впливає на тривалість життя

Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…

06/07/2025 17:59