Бактерії, що викликають правець, живуть у ґрунті, пилу та кишечнику тварин. Інфікуватися можна навіть через крихітну подряпину, але ймовірність значно вища після отримання глибоких ран (порізів ножем, укусів тварин, травмування уламком деревини або проколів цвяхом тощо).
Смертність від правця сягає 70%.
Збудник правця потрапляє в організм людини через кров. Токсини, що виділяють бактерії, вражають нервову систему. Симптоми правця виникають приблизно через тиждень після зараження, але можуть з’являтися і в проміжку між 3 днями та 3 тижнями. Найпоширенішим симптомом правця є стиск щелеп. Стовпняк також проявляється такими симптомами, як:
Якщо інфікована людина вчасно не отримує медичної допомоги, правець може призвести до смерті від удушення.
Для лікування правця, а також дифтерії, сказу та ботулізму вводять готові антитіла до збудника, які містяться в сироватці або імуноглобуліні. Дія таких препаратів на організм людини набагато важча від дії вакцини. Але це рятує життя.
Найкращим способом захисту від правця є вакцинація. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина отримує вакцину від правця в 2, 4, 6 та 18 місяців. У 6 та 16 років потрібна ревакцинація. Втім, імунітет не зберігається на все життя, тому кожні 10 років – у 26, 36, 46, 56, 66 та далі – ревакцинацію треба повторювати.
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?