Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Так, за даними МОЗ, якщо українці, які прибули до Литви у пошуках тимчасового притулку, ще не встигли оформити медичну страховку, вони можуть отримати термінову допомогу в медустанові муніципалітету, в якій зареєструвалися. Викликати екстрену медичну допомогу в Литві можна за номером екстрених служб 112. Окремі номери для виклику швидкої: 03, 103, 033.
У громадян України, які починають легально працювати у Литві, із зарплати автоматично утримуються страхові внески. Якщо ви не зареєстровані для одержання притулку і не маєте офіційної роботи, необхідно придбати приватну страховкуу. Українцям, які мають посвідку на проживання в Литві, для отримання медичної допомоги потрібно:
Щоб отримати консультацію лікаря-фахівця у державній лікарні, спочатку слід звернутися до сімейного лікаря (терапевта). Сімейний лікар призначає лікування та препарати, а у разі потреби виписує направлення до вузького фахівця або на госпіталізацію. Без направлення сімейного лікаря (терапевта) послуги вузького спеціаліста будуть платними. Литва, що шукає притулок з України, забезпечує наступні безкоштовні медичні послуги:
Громадяни України можуть також претендувати на безкоштовну психологічну допомогу у Литві. Контакти відповідних спеціалістів можна знайти тут. Пам’ятку про надання медичної допомоги в Литві для українців також можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яку стоматологічну допомогу можна отримати в Україні безкоштовно.
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…