Статті

Страховий стаж у воєнний час: українцям пояснили, як не втратити право на пенсію

Про це застерігає “Соціальна інформаційна платформа”.

Так, страховий стаж під час війни можуть втратити українці, які перестали сплачувати єдиний соціальний внесок.

Пауза у нарахуванні стажу також може статися через розрив трудових відносин. Коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник не виконує своїх обов’язків. Людина не отримує зарплату, але її і не звільняють. Разом з тим, через те, що їй не виплачують заробітну плату, не відбувається сплата податків до бюджету.

Українцям порадили, що потрібно зробити, якщо роботодавець припиняє трудові відносини, а громадяни перестають отримувати зарплату:

  • Звільнитися та знайти іншу роботу.
  • Звільнитися та стати на облік до центру зайнятості – весь час, за який людина стоїть на обліку, зараховується до страхового стажу, хоча ЄСВ при цьому й не сплачується. Відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», період перебування на обліку в центрі зайнятості з виплатою відповідної допомоги з безробіття має бути включений до страхового стажу. Втім, це не стосується випадку, коли людина одержує від центру зайнятості одноразову виплату для організації підприємницької діяльності.
  • Співпрацювати за договором цивільно-правового характеру. Йдеться про іншого роботодавця та звільнятися з попередньої роботи у цьому випадку не обов’язково. Договір цивільно-правового характеру – це робота за наймом. Це домовленість організації та працівника, з яким укладається договір, про виконання певного обсягу робіт протягом певного часу. Саме за це працівник і отримає кошти. Договір може підписуватись як на один місяць, так і на кілька, а потім продовжуватись. Відмінність цієї форми співробітництва полягає в тому, що роботодавець не зобов’язаний забезпечувати працівника робочим місцем, соцпакетом, виплачувати лікарняні або надавати відпустку. Однак протягом усього терміну співробітництва він зобов’язаний сплачувати обумовлену суму та податки, у тому числі і ЄСВ. Таким чином, страховий стаж працівнику зарахується.

Незалежно від того, в якому форматі ви працюєте з роботодавцем, до страхового стажу буде віднесено повний місяць, якщо сума сплаченого ЄСВ не буде меншою за мінімальну. На сьогоднішній день розмір внеску становить 1430 гривень, а з 1 жовтня 2022 року – 1474 гривні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що частина пенсіонерів за кордоном не зможуть отримати виплати.

Новое на сайте

  • Новини

Такий рулет з варенням ви готуватимете через день: неймовірно ніжний і смачний

Рулети, які продаються в магазинах, здебільшого зовсім не тішать своїм складом, особливо якщо йдеться про…

21/05/2024 05:26
  • Новини

Білий одяг буде як новий: що додати до прального порошку – секрети досвідчених господинь

Одяг білого кольору чудово виглядає, додає урочистості і легкості. Але навіть при акуратному використанні такі…

20/05/2024 23:29
  • Новини

У чому різниця між білими та синіми баклажанами – багато хто навіть не здогадується

Напевно, багато дачників і господинь хоч раз, але ставили перед собою питання, які баклажани краще…

20/05/2024 22:56
  • Новини

Погода в Україні на вівторок, 21 травня

У вівторок, 21 травня, вночі без істотних опадів, вдень у західній частині та місцями на…

20/05/2024 22:27
  • Статті

Інновації в дизайні плитоносок: що нового у 2024 році

Плитоноска — це важлива частина екіпірування для військових, поліцейських та рятувальників. Вона забезпечує захист грудної…

20/05/2024 21:56
  • Новини

​Магнітні бурі на вівторок, 21 травня

Чи варто очікувати геомагнітних хвилювань цього дня?

20/05/2024 21:33