Статті

Іржа на трояндах: як позбутися небезпечного захворювання

Звідки з’являється іржа?

Грибок зимує на залишках заражених обрізаних гілок та листя. Крім цього, спори іржі поширюються вітром та комахами, тому іржа може з’явитися несподівано.

Сприятливі умови для появи іржі – одночасне підвищення температури та вологості (червнева або липнева спека та часті рясні опади), іншими словами, через різкий температурний стрибок, який призводить до сильних ранкових рос, а також вітряна погода.

У чому шкідливість іржі на трояндах?

Іржа помітно послаблює рослину, тому що вражає її головні органи (стебла розтріскуються, листя сохне і опадає), внаслідок чого у троянд послаблюється імунітет. Якщо з іржею зовсім не боротися, то через кілька років ваш розарій може значно спустіти.

Кращі способи профілактики іржі

  1. Регулярно прибирати та спалювати заражені рослинні залишки, на яких може зберігатися та зимувати грибок. Не може бути й мови про компостування таких рослинних решток.
  2. Вчасно проводити обрізання троянд, щоб вони краще провітрювалися. Не допускати загущеності.
  3. Правильно поливати важливо не потрапляти на листя. Висока вологість — вірний шлях до появи різноманітних грибкових захворювань.
  4. Збалансовано підгодовувати троянди. Добрива повинні бути комплексними, містити всі необхідні макро-, мезо- та мікроелементи: азот, фосфор, калій, кальцій, магній, бор, залізо та інші. Особливо важливо регулярно підгодовувати троянди фосфорно-калійними добривами з мікроелементами. А надмірна кількість азотних добрив часто призводить до жирування і, як наслідок, схильності рослин до захворювань.
  5. Використовувати імуномодулятори. Можна застосувати, наприклад, такий рецепт: взяти 100 мл 2% розчину саліцилової кислоти та 1 столову ложку нашатирного спирту на 10 літрів води. Обробки робити раз на 10-14 днів. Крім профілактики іржі, така обробка буде чудовою профілактикою марсонії (чорної плямистості).

Чим обробити троянди від іржі?

На думку більшості у боротьбі з іржею на трояндах добре зарекомендували себе такі хімічні фунгіцидні засоби: «Топаз» (Пенконазол), «Стробі» (Крезоксим-метил), «Ордан» (Меді хлорокис та Цимоксаніл).

ВАЖЛИВО! Не варто боятися використовувати хімічні фунгіциди для боротьби з іржею. Проте, необхідно в строгому порядку вживати всіх запобіжних заходів і дотримуватися техніки безпеки при обробках.

Новое на сайте

  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 19 травня: триває буря червоного рівня

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

18/05/2025 20:54
  • Новини

Гороскоп на тиждень з 19 по 25 травня

Цей тиждень — як брама, що веде до нового життя, де чекають нові сенси. У…

18/05/2025 19:52
  • Новини

Такого ви ще не їли: салат із запеченою редискою та картоплею

Коли на прилавках та столах з'являються редиска, спаржа, різна зелень, залишається тільки вибрати, що до…

18/05/2025 18:53
  • Статті

Виплати ветеранам: кому, коли і скільки обіцяють

Нещодавно уряд встановив розмір разової грошової допомоги, яку сплачують ветеранам та їхнім близьким до Дня…

18/05/2025 18:17
  • Статті

Біодобавки: користь чи ризик для организма – чого ми не знаємо про БАДи

Подорожчання ліків призвело до нового підйому зацікавленості до біологічно активних добавок (БАДів). Супроводжувальна інформація гарантує…

18/05/2025 17:04
  • Статті

Як використовувати чебрець на кухні: поради досвідчених господинь та кухарів

Чебрець - ароматна пряність із легкими хвойними нотками, пряним смаком і приємною гіркуватістю.

18/05/2025 16:16