Грибок зимує на залишках заражених обрізаних гілок та листя. Крім цього, спори іржі поширюються вітром та комахами, тому іржа може з’явитися несподівано.
Сприятливі умови для появи іржі – одночасне підвищення температури та вологості (червнева або липнева спека та часті рясні опади), іншими словами, через різкий температурний стрибок, який призводить до сильних ранкових рос, а також вітряна погода.
Іржа помітно послаблює рослину, тому що вражає її головні органи (стебла розтріскуються, листя сохне і опадає), внаслідок чого у троянд послаблюється імунітет. Якщо з іржею зовсім не боротися, то через кілька років ваш розарій може значно спустіти.
На думку більшості у боротьбі з іржею на трояндах добре зарекомендували себе такі хімічні фунгіцидні засоби: «Топаз» (Пенконазол), «Стробі» (Крезоксим-метил), «Ордан» (Меді хлорокис та Цимоксаніл).
ВАЖЛИВО! Не варто боятися використовувати хімічні фунгіциди для боротьби з іржею. Проте, необхідно в строгому порядку вживати всіх запобіжних заходів і дотримуватися техніки безпеки при обробках.
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.
Великдень не за горами, тож варто запастися рецептами святкових страв. Обов'язково спробуйте приготувати цю сирну…
Комунальники попередили про те, що не приймуть показання лічильників у частини українців. Хто опинився в…
Частина пенсіонерів втратить доплати до пенсійних виплат. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу. На що саме надають кошти.
Квітень – останній місяць дії фіксованих річних тарифів на газ. Скільки доведеться платити українцям.