Докладне роз’яснення дав Пенсійний фонд України.
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЕСВ) поєднує обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, тимчасову втрату працездатності, нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.
Якщо платник єдиного внеску має найманих працівників, він зобов’язаний щомісячно платити за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт чи надання послуг).
Від сплати єдиного соціального внеску та набутого страхового стажу залежить право працівника на соціальний захист:
Особи, які готують документи для призначення пенсії, а також ті, хто вже отримує пенсію, стикаються з проблемою підрахунку страхового стажу. Зокрема, нерідко виникає питання: як зараховується стаж до 1 січня 2004 року та після набуття чинності Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Питання пов’язане з тим, що з 1 січня 2004 року набуло чинності Закон “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який запровадив поняття “страховий стаж“. До цього стаж вважався трудовим.
У страховий стаж зараховуються лише періоди, за які було сплачено страхові внески. При цьому до страхового стажу прирівнюється весь трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, тобто ті періоди трудової діяльності до 1 січня 2004 року, як того вимагає Закон “Про пенсійне забезпечення”.
Якщо по досягненню 63 років пенсіонер не має мінімального страхового стажу, то він має право вийти на пенсію у 65 років. Такі пенсіонери отримуватимуть соціальну виплату замість пенсії.
Перевірити чи оформлені ваші трудові відносини, своєчасно та чи сплачені страхові внески та тривалість придбаного страхового стажу на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…