Отже, сам процес пасинкування помідорів є усунення зайвих пагонів на кущах з метою отримання більшої врожайної віддачі рослин. Зазвичай культура, нарощуючи бічні пагони, витрачає на них свої сили, через що вирощування томатів може бути не таким урожайним, як очікує городник.
Пасинки – це ті стеблинки на рослині, які з’являються в розетці листа біля центрального стебла і сприяють загущенню кущів. Наявність пасинків не є корисною для рослини.
Тому якщо ви хочете зібрати гідний урожай, то потрібно проводити пасинкування.
За сприятливих умов пасинок може перерости в сильний стовбур, який нестиме у основного стовбура більшу частину поживних речовин, необхідних для зростання та розвитку плодів. Це призведе до уповільнення процесу цвітіння бутонів і зростання помідорів, що утворилися.
Для видалення пасинків використовуйте стерильний інструмент. Обов’язково необхідно залишати невеликий хвостик, це запобіжить появі нового пасинка на місці зрізаного. У жодному разі не викидайте віддалені пасинки, адже вони є живцями, які можна вкоренити і надалі виростити з них новий кущик помідорів. Пасинкування слід проводити в суху погоду, між поливами кущів.
Запам’ятайте, пасинкуванню підлягають всі томати з великою зеленою масою. Якщо не прищипнути кущі, то вийде добре озеленена ділянка, що негативно позначиться на кількості плодів.
Низькорослі та гібридні форми томатів можуть обійтися без видалення пасинків, що, безумовно, робить вирощування дуже простим.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що японським ученим вдалося отримати томати без насіння.
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…