Комахи псують настрій, а в пік активності навіть змушують відмовитися від заняття улюбленою справою. Та й удома вони теж докучають.
Людина давно бореться з таким станом речей, але поки що більшість заходів боротьби приносять свої плоди лише на короткий проміжок часу.
Комари, як і ми, чуйно реагують на аромати. На цьому і заснована більшість “відлякуючих” засібів.
Який народний засіб урятує від комарів?
Ванілін – нанесіть порошок на шкіру або змішайте 1-2 г ваніліну та 10 г дитячого крему.
Ефірні олії – підійде гвоздика, аніс, апельсин, кедр, лаванда, чайне дерево, герань, м’ята, чебрець. Змішайте 7-8 крапель ефірної олії з 1 столовою ложкою рослинної олії та нанесіть на шкіру.
Лимон та евкаліпт – змішайте 10 мл евкаліптової олії із соком одного лимона та нанесіть на відкриті ділянки тіла.
Герань та лаванда – літрову пляшку наповнити водою, додати по 30 крапель масел герані та лаванди і добре струсити. Наносити на шкіру щогодини.
Спиртовий розчин – наповніть пляшку спиртом на 3/4, додайте 50 крапель ефірної олії (лаванда, евкаліпт, лемонграс), залийте догори водою і перед використанням добре струсіть.
Гвоздика – залийте 5 г спеції склянкою води та прокип’ятіть 15 хвилин, потроху змішайте розчин з одеколоном у пропорції 1:1 та наносите на відкриті ділянки шкіри.
Якщо вже покусали
Сверблячку від укусу комара можна зняти розчином питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), нашатирного спирту (наполовину з водою) або блідо-рожевим розчином марганцівки.
Місця укусів можна змастити кефіром або кислим молоком.
Добре знімають біль і свербіння від укусу злегка розім’ятого свіжого листя черемхи, подорожника, петрушки або м’яти.
І не забувайте про старий добрий бальзам «Зірочка». Він, до речі, також чудово відлякує комарів.