Тепер усі троє не лише зустрілися, а й були змушені оселитися в однокімнатній квартирі середньої сестри – одеситки Люби. Жінки все ще злякано здригаються від кожного звуку, фотографуватися відмовляються.
Цю історію розповідає голова проекту «Гуманітарний штаб хранителів часу» ГО «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова.
— Ото вже, три сестри… Валі — 77 років, Любі — 74 роки, Вірі — 72 роки. Валентина та Віра (з чоловіком та дочкою-інвалідом) жили у Сєвєродонецьку. Досі не можуть повірити, що їхнє місто знищене майже повністю, що його намагається окупувати ворог. У свідомості жінок це все не вкладається. А взагалі, їм, можна сказати, пощастило: вони залишилися живі, змогли дістатися Одеси, — розповідає Ольга Філіппова.
— Наше місто було дуже гарне. У 2014 році війна нас майже не торкнулася: Сєвєродонецьк був таким сучасним, охайним. Проте з першого дня широкомасштабного вторгнення російських агресорів до України, 24 лютого, розпочалися жорстокі бомбардування. Поблизу розгромили міську бібліотеку, у нашому будинку вилетіли вікна. Знищували рідний Сєвєродонецьк безперервно. Ми одразу перебралися до «підпілля» — до підвалу будинку. Газова труба була пошкоджена. Готували їжу разом із сусідами на електроплитці. Воду можна було набрати лише у підвалі. Молодша сестра разом із чоловіком та донькою-інвалідом проживали в іншому районі Сєвєродонецька. Восьмого березня їхня сім’я дивом вижила: у кімнату, «згорнувши» балкон, влетів «подарунок від братського народу» — артилерійський снаряд. У цей час усі снідали на кухні, і завдяки цьому лишилися живі. Після цього сім’я сестри теж перебралася до підвалу – як і тисячі інших городян, – розповідає Валентина.
Аптеки, магазини розбиті. У підвалах тоді було дуже холодно: лід, сніг, морози. Молодша сестра впала, виходячи з підвалу, зламала п’ять ребер, її відвезли до лікарні у тяжкому стані. Тоді й вирішили: треба терміново їхати.
Волонтери наприкінці березня вивезли їх спочатку до Дніпра, а далі до Одеси. В Одесі молодшій сестрі знову погіршало, її забрали до лікарні. Були пошкоджені легені, довелося викачувати рідину.
— В Одесі ми почуваємося майже у безпеці. Набули статусу тимчасово переміщених осіб. Ми досі не можемо сприйняти те, що відбувається. Навіщо їм нас знищувати? У голові все це не вкладається, — каже пані Валентина.
От і туляться зараз три сестри та їхні сім’ї в однокімнатній квартирці середньої — Люби. Усі отримують допомогу від «Гуманітарного штабу хранителів часу» ГО «ІТ-бабусі». А це і продукти, і лікарські препарати, товари особистої гігієни. Штаб надає психологічну допомогу літнім переселенцям.
У що вірять ці люди, на що сподіваються, простіше кажучи, чим живуть?
— Ми віримо у наші ЗСУ. І дуже сподіваємось, що наше місто вистоє. Так хочеться додому — до нашого вільного українського Сєвєродонецька, — каже старша сестра.
На знімку: так виглядає будинок у Сєвєродонецьку однієї із сестер після прильоту.
Фото надане Ольгою Філіпповою.
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…