Саме стільки грошей потрібно, щоб здійснити щомісячну виплату для всіх 10,8 мільйона пенсіонерів. Щоправда, не до всіх отримувачів ці суми дійшли. Чому і чи не пропадуть гроші?
На банківські рахунки пенсіонерів було зараховано 38,1 мільярда гривень – це 100% коштів для тих, хто отримує пенсію на картку. На виплату пенсій через «Укрпошту» виділено 10,6 мільярда гривень, але, як заявили в «Укрпошті», у травні вони змогли доставити лише 87,3% від зазначених коштів. Тобто, близько 13% одержувачів пенсій не змогли отримати на пошті виплати за травень. За грубими підрахунками, це майже 300 тисяч людей.
Невідомо, чи всі можуть зняти свої гроші з банківських карток, але в деякі поштові відділення кошти не можуть бути доставлені з об’єктивних причин. Активні бойові дії продовжуються у шести областях України: Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській. Частина цих областей зайняті російськими військами.
З цієї причини не працює ряд відділень Пенсійного фонду. У результаті люди скаржаться не лише на те, що не можуть отримати поточну пенсію, а й на те, що не можуть оформити якісь виплати, зробити перерахунок тощо.
У Пенсійному фонді розводять руками: у такій ситуації залишається або переїжджати на підконтрольну Україні територію, або намагатися щось оформити дистанційно через портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Інакше доведеться сидіти без виплат і чекати, доки ситуація не проясниться.
З банківських карток гроші нікуди не подінуться, зарахування коштів іде у штатному режимі. Для людей, які отримували пенсію в «Укрпошті» та не поїхали з окупованих територій, ситуація складніша. Листоноші не мають технічної можливості доставляти пенсію.
Раніше пенсію, неотриману на пошті у якомусь місяці, можна було забрати наступного. Тепер в уряді вирішили виплату пенсії таким людям автоматично перевести на банк. Усі недоотримані кошти зараховуються на відкриті рахунки в «Ощадбанку» (це робиться за погодженням з «Укрпоштою» та місцевими військовими адміністраціями).
Кошти з рахунку можна негайно отримати у будь-якому відділенні «Ощадбанку» на безпечній території на підставі паспорта та ідентифікаційного коду, підписавши на місці відповідний договір з банком. Якщо людина не забиратиме свою пенсію в банку, а пошта з часом матиме можливість відновити свою роботу на нині небезпечних ділянках, то всю суму заборгованості зможуть виплатити звичним способом.
Пенсіонери, які отримували гроші на пошті, але тимчасово виїхали, наприклад, з Дніпра, де немає бойових дій, до Львова, можуть самостійно змінити спосіб виплати своєї пенсії.
Контакт-центр Пенсійного фонду України:
0-800-503-753 (дзвінки безкоштовні);
(044) 281-08-70, (044) 281-08-71 (безкоштовно лише для мешканців Києва).
Час роботи – з 8.00 до 17.00, крім вихідних.
Сергій Коробкін
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…