Статті

Віспа мавп: чим небезпечна хвороба і чи варто її боятися

Випадки захворювання на віспу мавп у людей досі були відомі в основному в деяких регіонах Африки. Нинішній, виявлений у країнах Європи, а також у США та Канаді, варіант вірусу вважається західноафриканським, що викликає легший перебіг хвороби, ніж центральноафриканський варіант, пише dw.com.

Які симптоми вказують на віспу мавп?

Віспа мавп у людей викликає шкірні висипи з гнійними прищами і пухирями, які через деякий час лопаються, а на їх місці утворюють струпи, що зрідка перетворюються на рубці, які зберігаються протягом усього життя.

Висипка може виглядати по-різному залежно від фази захворювання і може нагадувати виникає при вітрянці або сифілісі. Приблизно через три-чотири тижні хвороба проходить. Тільки в дуже рідкісних випадках – зазвичай у маленьких дітей – вона призводить до смерті.

Інкубаційний період мавпячої віспи становить від 7 до 21 дня, але симптоми зазвичай виявляються вже через 10-14 днів. Тоді крім шкірного висипу можуть з’явитися головний біль, біль у м’язах та спині, лихоманка, озноб, виснаження організму та збільшення лімфатичних вузлів.

Чи допоможе вакцинація від віспи мавп?

Спеціальної вакцини проти вірусу віспи мавп не існує, але щеплення від віспи забезпечує гарний захист, оскільки ці два віруси дуже схожі. Хоча вірус мавпячої віспи не має прямого відношення до вірусу нормальної віспи, обидва типи відносяться до того самого роду вірусів. Таким чином вони досить схожі, щоб імунна система зреагувала на інфекцію.

Натуральна віспа, що вражає людину, була викорінена у всьому світі до 1980 завдяки масштабній кампанії вакцинації. Однак, за даними RKI, значна частина населення Землі на даний момент не має щеплення від віспи.

Як передається віспа мавп?

Як правило, потрібен тісний контакт із інфікованою людиною. Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи або через слизову оболонку очей, носа або рота.

Раніше віспа мавп не вважалася інфекцією, що передається статевим шляхом, але тепер відомо, що вірус може передаватися при прямому контакті під час сексу.

Він також може поширюватися при контакті з інфікованими тваринами, такими як мавпи, щури та білки, або через заражені вірусом предмети, наприклад, постільна білизна та одяг.

Новое на сайте

  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53