Close up view of upset couple, guy holding hands of crying woman, trying to comfort and console her, boyfriend apologizing offended lady, asking for forgiveness. Support, regret and compassion
Відповідає митрополит Антоній (Паканич):
«Ні для кого не є секретом, що у дні великих тягарів випробуванню піддаються і людські стосунки. У запалі ми часом відчуваємо себе носіями правди і готові словесно знищити будь-кого з нами незгодного, навіть якщо це дуже близька нам людина.
Але людські стосунки такі крихкі, такі вразливі. Їх легко зруйнувати і дуже важко відновити.
Однак що робити, якщо близька людина справді неправа? Якщо вона стала жертвою неправдивої інформації, якщо її свідомість перевернута з ніг на голову?
Буває й таке. Потрібно згадати, що це наша близька, рідна людина. Навіть якщо вона сто разів помиляється, навіть якщо каже жахливі речі, ми ж розуміємо, що це лише тимчасове затемнення, що суть цієї людини інша. Так вже склалося, що не кожен здатний тверезо міркувати або контролювати себе в моменти стресу, залишатися стриманим під час паніки, відрізняти правду від ретельно замаскованої брехні.
Придивімося до себе: чи завжди ми були на висоті нашого життя? Чи завжди діяли безпомилково та бездоганно? А може, навпаки – приймали брехню за правду, використовували подвійні стандарти в оцінці тих чи інших подій, прикривали слушними приводами власні не найкращі рухи душі? На жаль, будь-якій людині в цьому грішному земному житті, навіть святій, властиво помилятися.
А тепер уявімо, що після наших помилок усі раптом перестали спілкуватися з нами. Страшно навіть уявити таку ситуацію.
Усвідомлення власної слабкості, визнання своїх помилок і недуг добре тим, що дозволяє нам іншими очима поглянути на тих, хто зараз робить помилку. Так, людині властиво помилятися, але людині властиво і виправляти свої помилки.
Головне, не застрягти у хибному почутті власної правоти та непогрішності. І це стосується насправді усіх.
Тому закликаю бути добрішими, терпимішими і бережливішими одне до одного. Не задирати ближніх, не провокувати розбрат. Якщо назріває конфлікт, який ми не в змозі погасити, краще відійти убік і помолитися про розуміння ближнього і нас самих. Адже молитва часто сильніша за усі слова. І навіть там, де, здавалося б, розірвано всі родинні та дружні зв’язки, залишається зв’язок молитовний – зв’язок із Богом. А Господь у Своєму невичерпному милосерді здатний налагодити все і об’єднати всіх, хто був розділений людськими помилками, гріхами та пристрастями».
За матеріалами сайту «Православне життя»
Погода в Україні на четвер, 10 липня 10 липня очікується дощ у західних областях, на…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня? Чи варто турбуватися метеозалежним людям?
Чоловіки не лише частіше ризикують, а й спочатку програють у біологічній лотереї. Чому жіночий організм…
На сьогоднішній день неможливо уявити собі сучасний косметологічний кабінет без неодимового лазера, адже він уже…
Спека небезпечна не тільки для людей, а й для ваших гаджетів. Дізнайтеся, як уберегти смартфон…
2005 року Національний банк України випустив пам'ятну монету, присвячену Сорочинському ярмарку — події, яка згодом…