Відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної семінарії:
«Лавки та місця для сидіння є не тільки в католицьких храмах, а й у православних – в останніх вони не впадають у вічі, тому що розташовані не по центру храму, а вздовж стін (у грецькій традиції крісла називаються «стасидіями»).
Крім того, православне богослужіння має навіть певні молитви, під час яких, згідно зі Статутом, дозволяється сидіти (кафізми та седальни).
Але чи доречно людині, сидячи, звертатися до Бога? Одного разу апологет Стародавньої Церкви Тертулліан сказав: «Непристойно сидіти в присутності і перед тим, кого боїшся і шануєш, а тим більше безбожно сидіти перед лицем Бога живого, якого чекають і Ангели зі страхом і трепетом».
На противагу наведеній цитаті варто згадати слова сучаснішого нам святого, святителя Філарета, який любив повторювати, що в храмі краще сидіти і думати про Бога, ніж стояти і думати про ноги.
У молитві головне – наше внутрішнє налаштування, те, з яким серцем ми стоїмо перед Богом.
Таким чином, стояти за богослужінням або сидіти – особиста справа кожного, залежно від того, наскільки йому це дозволяють фізичне здоров’я та совість».
Нагадаємо, ми розповідали про те, як чинити, якщо знайшли втрачений кимось хрестик.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…