Статті

Застосування попелу на дачі: універсальне добриво та захист від хвороб

Кальція міститься найбільше в деревному попелі листяних порід, особливо велика концентрація їх у попелі берези (близько 35%). Це добриво покращує кислі, глинисті, суглинні, сірі лісові та заболочені ґрунти. Крім того, воно сприяє швидшому розвитку земляної мікрофлори. Сприятливий вплив попелу триває протягом трьох-чотирьох років.

Скільки вносити попелу під овочеві культури?

Під овочеві культури доза внесення цього добрива становить 100-150 г на квадратний метр, а під картоплю достатньо 60-100 г. Для бобових культур норма внесення має бути трохи вищою – 150-200 грамів. Висаджуючи розсаду, у кожну лунку доцільно всипати півтори ложки попелу, це приблизно 8-10 г. Підходить він і для підживлення рослин. Для цього потрібно 300-500 грамів деревного попелу розвести у воді. Під малину, смородину, агрус, плодові дерева, а також під суницю деревний попіл можна вносити як восени, так і навесні з розрахунку 100-150 г на квадратний метр площі саду. Застосовуючи його як добриво, добрих результатів досягають, поєднуючи з торфом. Досягається подвійний ефект: підживлення ґрунту та його розкислення.

Коли не варто вносити попіл?

Не рекомендується вносити попіл в ґрунт у сумішах із суперфосфатом, фосфоритним борошном, оскільки перший перешкоджатиме засвоєнню рослинами фосфору. Не слід поєднувати попіл з сульфатом амонію, курячим послідом, які при цьому втрачатимуть азот. З тих же причин не слід вносити вапно разом із деревним попелом, або застосовувати останній після вапнування ґрунту.

Від яких хвороб і шкідників допоможе позбавитися попіл?

Допомагає попіл і у боротьбі з хворобами та шкідниками рослин. В цьому випадку існує два способи його використання: обпилювання культур або обприскування розчином. Розчин готується так: 300 г попелу розводять у 2-3 літрах води, півгодини кип’ятять, а потім настоюють протягом 4-6 годин. Після цього додають 30-40 г господарського мила, доводять об’єм до 10 літрів, проціджують та обробляють культури. Такий засіб діє проти борошнистої роси смородини, аґрусу, огірків. При виявленні на полуниці ознак зараження сірою гниллю кущі необхідно посипати попелом з розрахунку 10-15 г на одну рослину. Два-три таких запилення, і сіра гнилизна пропаде.

Новое на сайте

  • Новини

Ситуація на фронті залишається напруженою – зведення Генштабу на 18 травня

Противник, використовуючи перевагу в кількості особового складу, продовжує атакувати наші позиції. Українські захисники завдають ворогу…

18/05/2024 17:26
  • Новини

В Україні очікується паливний колапс: на заправках є запаси тільки на два тижні

Експерти очікують на виникнення дефіциту пального в країні. Розповідаємо в цьому матеріалі про фактори, які…

18/05/2024 16:25
  • Новини

Ніколи не викидайте бадилля від помідорів – воно ще знадобиться вам на городі

Ефективність народного засобу перевірена роками, тому помідорне бадилля давно цінується досвідченими дачниками. Розповідаємо в цьому…

18/05/2024 15:22
  • Новини

Ароматний лимонний пиріг із глазур’ю – чудове частування для затишного чаювання

Цей пиріг має дуже ніжну текстуру, він вологий і в міру солодкий. Випічка добре смакує…

18/05/2024 13:02
  • Новини

Багато водіїв порушують це правило: поліція нагадала, за що можна втратити 510 гривень

Під час керування автомобілем потрібно дотримуватися встановлених правил, адже інакше доведеться не тільки наражати себе…

18/05/2024 11:38
  • Новини

Грози та інші кліматичні події: синоптики попереджають про аномальну погоду влітку

Метеоролог попереджає, що проведені розрахунки для кожного місяця і для сезону загалом, вказують на прогнозовані…

18/05/2024 10:28