Статті

Застосування попелу на дачі: універсальне добриво та захист від хвороб

Кальція міститься найбільше в деревному попелі листяних порід, особливо велика концентрація їх у попелі берези (близько 35%). Це добриво покращує кислі, глинисті, суглинні, сірі лісові та заболочені ґрунти. Крім того, воно сприяє швидшому розвитку земляної мікрофлори. Сприятливий вплив попелу триває протягом трьох-чотирьох років.

Скільки вносити попелу під овочеві культури?

Під овочеві культури доза внесення цього добрива становить 100-150 г на квадратний метр, а під картоплю достатньо 60-100 г. Для бобових культур норма внесення має бути трохи вищою – 150-200 грамів. Висаджуючи розсаду, у кожну лунку доцільно всипати півтори ложки попелу, це приблизно 8-10 г. Підходить він і для підживлення рослин. Для цього потрібно 300-500 грамів деревного попелу розвести у воді. Під малину, смородину, агрус, плодові дерева, а також під суницю деревний попіл можна вносити як восени, так і навесні з розрахунку 100-150 г на квадратний метр площі саду. Застосовуючи його як добриво, добрих результатів досягають, поєднуючи з торфом. Досягається подвійний ефект: підживлення ґрунту та його розкислення.

Коли не варто вносити попіл?

Не рекомендується вносити попіл в ґрунт у сумішах із суперфосфатом, фосфоритним борошном, оскільки перший перешкоджатиме засвоєнню рослинами фосфору. Не слід поєднувати попіл з сульфатом амонію, курячим послідом, які при цьому втрачатимуть азот. З тих же причин не слід вносити вапно разом із деревним попелом, або застосовувати останній після вапнування ґрунту.

Від яких хвороб і шкідників допоможе позбавитися попіл?

Допомагає попіл і у боротьбі з хворобами та шкідниками рослин. В цьому випадку існує два способи його використання: обпилювання культур або обприскування розчином. Розчин готується так: 300 г попелу розводять у 2-3 літрах води, півгодини кип’ятять, а потім настоюють протягом 4-6 годин. Після цього додають 30-40 г господарського мила, доводять об’єм до 10 літрів, проціджують та обробляють культури. Такий засіб діє проти борошнистої роси смородини, аґрусу, огірків. При виявленні на полуниці ознак зараження сірою гниллю кущі необхідно посипати попелом з розрахунку 10-15 г на одну рослину. Два-три таких запилення, і сіра гнилизна пропаде.

Новое на сайте

  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58
  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42