Статті

Застосування попелу на дачі: універсальне добриво та захист від хвороб

Кальція міститься найбільше в деревному попелі листяних порід, особливо велика концентрація їх у попелі берези (близько 35%). Це добриво покращує кислі, глинисті, суглинні, сірі лісові та заболочені ґрунти. Крім того, воно сприяє швидшому розвитку земляної мікрофлори. Сприятливий вплив попелу триває протягом трьох-чотирьох років.

Скільки вносити попелу під овочеві культури?

Під овочеві культури доза внесення цього добрива становить 100-150 г на квадратний метр, а під картоплю достатньо 60-100 г. Для бобових культур норма внесення має бути трохи вищою – 150-200 грамів. Висаджуючи розсаду, у кожну лунку доцільно всипати півтори ложки попелу, це приблизно 8-10 г. Підходить він і для підживлення рослин. Для цього потрібно 300-500 грамів деревного попелу розвести у воді. Під малину, смородину, агрус, плодові дерева, а також під суницю деревний попіл можна вносити як восени, так і навесні з розрахунку 100-150 г на квадратний метр площі саду. Застосовуючи його як добриво, добрих результатів досягають, поєднуючи з торфом. Досягається подвійний ефект: підживлення ґрунту та його розкислення.

Коли не варто вносити попіл?

Не рекомендується вносити попіл в ґрунт у сумішах із суперфосфатом, фосфоритним борошном, оскільки перший перешкоджатиме засвоєнню рослинами фосфору. Не слід поєднувати попіл з сульфатом амонію, курячим послідом, які при цьому втрачатимуть азот. З тих же причин не слід вносити вапно разом із деревним попелом, або застосовувати останній після вапнування ґрунту.

Від яких хвороб і шкідників допоможе позбавитися попіл?

Допомагає попіл і у боротьбі з хворобами та шкідниками рослин. В цьому випадку існує два способи його використання: обпилювання культур або обприскування розчином. Розчин готується так: 300 г попелу розводять у 2-3 літрах води, півгодини кип’ятять, а потім настоюють протягом 4-6 годин. Після цього додають 30-40 г господарського мила, доводять об’єм до 10 літрів, проціджують та обробляють культури. Такий засіб діє проти борошнистої роси смородини, аґрусу, огірків. При виявленні на полуниці ознак зараження сірою гниллю кущі необхідно посипати попелом з розрахунку 10-15 г на одну рослину. Два-три таких запилення, і сіра гнилизна пропаде.

Новое на сайте

  • Новини

Всього одна ложка цього секретного компонента – і рис вийде білим та розсипчастим

Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…

05/04/2025 23:24
  • Новини

Чому на деревах з’являється клей і чим він небезпечний для саду

Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…

05/04/2025 22:54
  • Новини

Погода в Україні на неділю, 6 квітня

6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…

05/04/2025 21:58
  • Новини

Магнітні бурі на неділю, 6 квітня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

05/04/2025 20:54
  • Новини

Хронічна втома чи небезпечний розлад: визначаємо межу між вигоранням і депресією

Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…

05/04/2025 19:25
  • Новини

Як уникнути чужих штрафів за порушення Правил дорожнього руху

Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…

05/04/2025 18:35