Недосипання призводить до поганого самопочуття, слабкості, низької концентрації уваги та проблем з пам’яттю. Ми виділимо основні проблеми.
Вчені дійшли висновку, що нестача сну помітно знижує активність у фронтальній та тім’яній частках мозку, які відповідають за прийняття рішень та вирішення завдань. Недоспавши, ми можемо приймати рішення, про які згодом пошкодуємо, а також невірно вирішувати поставлені завдання.
Саме коли ми спимо, кора мозку обробляє всю інформацію, що надійшла від внутрішніх органів, і запускає відновлювальні процеси. Якщо сну мало, організм не встигає «залатувати дірки», як наслідок – ми стаємо легкою мішенню для вірусних інфекцій та різноманітних захворювань.
Мелатонін не просто так називають гормоном молодості, цей найпотужніший антиоксидант бере участь у процесах метаболізму, регулює діяльність ендокринної системи. Дефіцит сну позбавляє нас краси та довголіття. Суха, тьмяна шкіра, ламке волосся і нігті, відсутність блиску в очах може бути наслідком недосипання.
Коли тіло не отримує достатнього відпочинку, воно намагається якось компенсувати. Насамперед — добрати поживних речовин. Ми починаємо переїдати. Порушений метаболізм не дозволяє якісно переробляти спожиті калорії. Підсумок – зайві кілограми та жири, які можуть створити додаткові проблеми зі здоров’ям.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…