Селен – один із найважливіших елементів, який допомагає правильно працювати нашому організму. Він необхідний для вироблення гормонів щитовидної залози і навіть сприяє засвоєнню йоду. Крім того, селен попереджає розвиток пухлин, допомагає роботі імунітету та серцево-судинної системи.
Селен – один з головних захисників клітин нашого організму. Ми отримуємо цей мікроелемент з їжею, тому при неправильному харчуванні виникає нестача селену. До дефіциту селену можуть призводити також шлунково-кишкові захворювання, куріння та стреси.
При кулінарній обробці м'ясо, овочі та молоко втрачають більшу частину селену. А ось при приготуванні страв із борошна та круп він зберігається майже повністю. Саме це робить хліб та каші джерелом цього корисного мікроелемента. Поповнити запаси селену в організмі також допоможуть овес, горох, нежирне м'ясо, сир, буряк, яйця, горіхи, свіжа зелень.
До речі, потрібно знати, що дефіцит селену не проявляється жодними симптомами, проте якщо у вас гіпотеріоз, проблеми із серцем або травленням, онкологічні захворювання або проблеми з волоссям, потрібно звернути увагу на своє харчування.
Важливо: препарати селену не можна вживати безконтрольно, лише за призначенням лікаря.
В Україні є кілька областей, ґрунти яких бідні на селен, і це потрібно враховувати, складаючи сімейне меню. Це – Хмельницька, Вінницька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Чернігівська області та Крим.
З 1 липня 2025 року в Україні запроваджується базова соціальна допомога - для сімей з…
Іноді трапляються трагічні ситуації, коли чоловік помирає або гине до того, як встиг офіційно оформити…
Навесні так вабить свіжий огірок, редиска і перша полуниця. Як правильно обрати ранню городину, щоб…
В рамках оновленої програми «Турбота» затверджено два нові види адресної допомоги — одноразову та щомісячну.
18 травня віряни та всі охочі можуть долучитися до важливих подій духовного та культурного життя.…
Народжуваність в Україні падає починаючи з 1993 року. Держава підтримує багатодітні сім’ї, тобто ті, в…