PRIPYAT, UKRAINE - UNDATED: EXCLUSIVE Abandoned Ferris Wheel near the Chernobyl Nuclear Power Station's Reactor No. 4 in Pripyat, Ukraine. The world's most unlikely tourist attraction has closed its radioactive doors to visitors. From hastily abandoned classrooms to devastated private homes, the shattered radioactive wasteland of Chernobyl attracted 10,000 visitors per year, with each paying about £65 to tour operators. With flights and hotel bookings on top of this the nuclear disaster zone contributed millions of pounds to the Ukrainian economy. However the Tourism Ministry closed the site amid concerns that the cash generated from tourism was not being spent to solve the problems of the radiation zone. The climax of the trip was a viewing of Chernobyl's infamous reactor number four, which exploded in 1986 - killing 43 people in the immediate aftermath and up to 10,000 from radiation and genetic disorders since then. Award-winning photographer, Zoltan Balogh, 31, from Hungary overcame Soviet-style red tape and travelled 1,200 miles to grab his last chance to reach the reactor and braved the still hazardous radioactive fallout to bring back an incredible snapshot of this unique project. (Photo by Zoltan Balogh / Barcroft Media / Getty Images)
«Я народилася 9 квітня 1966 року. Жителі нашого селища мають 4 категорію постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
2016 року жінки, які мають такий статус, йшли на пенсію у 50 років. До квітня 2021 року вік виходу на пенсію поступово збільшувався, і тепер такі жінки змушені йти на пенсію у 55 років – на 5 років пізніше.
Чому жінкам, які тепер виходять на пенсію у 60 років, держава виплачує компенсацію (25%) за пізніший вихід на пенсію, а нам – ні?
Остапенко (на жаль, авторка листа не вказав свого імені), смт Брацлав, Вінницька обл.»
Очевидно, що річ у різних законах. Ви пишете про призначення пенсії на підставі Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У статті 55 цього Закону є пункт, згідно з яким особи, які постійно проживали або працювали в зоні посиленого радіологічного контролю, теж мають право на зниження пенсійного віку.
В цьому разі вік знижується не більше ніж на 5 років залежно від того, скільки років і в яких роках людина жила в зазначеній зоні. При цьому мається на увазі, що йдеться про пенсійний вік, встановлений статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Коли до зазначеного Закону вносилися зміни, і пенсійний вік збільшився, то автоматично довелося виходити на пенсію і жінкам, які претендують на пенсію за нормами чорнобильського закону.
При цьому у статті 29 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» свого часу було чітко додано пункт, згідно з яким жінкам, які народилися у період до 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення до пенсії. Воно виплачується у розмірі 2,5% за кожні шість місяців пізнішого виходу на пенсію, починаючи з п’ятдесяти п’яти років до досягнення ними шістдесятирічного віку.
Як бачимо, ця норма стосується не усіх жінок, і не усім встановлено доплату у розмірі саме 25% – це максимальна надбавка лише для тих, хто виходив на пенсію у 60 років минулого року. Але, на жаль, зазначена норма прописана лише у цьому Законі.
На жінок, яким пенсія призначається за нормами чорнобильського закону, такої компенсації, на жаль, не передбачено.
Сергій Коробкін, незалежний консультант
В Україні виявили правопорушення в нарахуваннях оплати за комунальні послуги. Що чекає на споживачів.
В Україні змінили правила нарахування частини виплат. Пенсійний фонд зробив важливу заяву.
Українцям надають підтримку у вигляді фінансової допомоги. Як отримати кошти.
Пам’ятаєте ті часи, коли для оформлення банківської картки треба було виділити пів дня, зібрати документи,…
Хочете приготувати щось смачне, але не хочете довго возитися на кухні? Спробуйте заливний пиріг! Це…
Дізнайтеся, як використовувати сновидіння для пошуку відповідей на життєві питання за допомогою методів, запропонованих психологом…