У 1844 році відомий французький актор Фредерік Леметр звернувся до драматургів та авторів водевілей Філіпа Дюмануара та Адольфа д’Еннері з проханням написати для нього музичну комедію за мотивами драми Віктора Гюго «Рюї Блаз».
Автори були добре відомі та улюблені парижанами, а Дюмануар ще й багато років очолював театр «Вар’єте». Тож чи варто дивуватися, що прем’єра нової оперети пройшла з великим успіхом. Крім того, глядачам сподобалися всі пісні, які прозвучали зі сцени та були написані самими драматургами, у тому числі й «Маритана».
Незабаром оперета стала відома і поза Франції. Наприклад, у Російській імперії глядачів познайомили з історією танцівниці Марітани та благородного, але бідного дона Сезара ще у 1856 році, коли спектакль пройшов на сцені Малого театру.
А через сто років, 1957 року, було знято фільм-виставу. Головну роль вуличної танцівниці Марітани там виконала відома балерина Ольга Заботкіна, дружина поета-пародиста Олександра Іванова. Музику до пісень для фільму-вистави написав композитор Георгій Свиридов.
Пізніше, коли у 1989 році зняли новий фільм на той самий сюжет, де головну роль зіграла Ганна Самохіна, оригінальні пісні Дюмануара та д’Енері у фільм чомусь не увійшли.
Ще пізніше пісню «Маритана» стали виконувати зі сцени багато співаків як окремий твір, а найвідомішим її виконавцем став Муслім Магомаєв. А ось її зв’язок із музичною комедією французьких драматургів поступово забулася.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…