Статті

Чому ми заводимо свійських тварин?

Але насправді це відбувається тому, що тварини роблять життя людини щасливішим і надають йому сенсу.

Прихильність до тварин закладена генетично

Вчені давно намагаються зрозуміти, чому людина так прив’язана до тварин, чому витрачає так багато сил, часу і коштів на турботу про чотириногих вихованців. І йдеться при цьому не лише про кішок або собак, адже багато хто любить, наприклад, плазунів або щурів. Але люди тримають тварин не лише тому, що їх приваблюють живі істоти. Зоопсихологи вважають: що більше людина дізнається про тварин, то краще здатна розібратися й у людських стосунках.

Виявляється, що потреба завести тварину ніби вбудована у нашу підсвідомість і залежить від певних біологічних та соціальних факторів. Крім того, любов до братів наших менших має також уроджені причини. У людини в зоні мозку, яка відповідає за емоції, є нервові клітини – нейрони, що реагують на будь-які живі істоти. Можливо, це відбувається тому, що більш слабкі створіння активують батьківський інстинкт людини, її вроджену схильність захищати все, що стосується життя.

Найкращий друг і цілитель

Будь-який власник тварини перебуває в емоційному зв’язку зі своїм вихованцем, і це не тільки знижує рівень стресу, але й привносить різноманітність у життя, особливо у самотніх людей. Крім того, часто людина заводить чотирилапого друга, щоб було з ким спілкуватися. Ця причина лише на перший погляд виглядає дивно. Насправді власники тварин розмовляють з вихованцями, розповідають про свої проблеми, навіть радяться, і при цьому впевнені, що їх розуміють. Це схоже на психологічну допомогу для самотніх – розповісти хоча б комусь про те, що з ними відбувається. До речі, після такої «розмови» багатьом справді легшає. Тому ті, хто стверджує, що вихованець – його найкращий друг, не завжди перебільшують.

Тварини створюють відчуття безпеки, заспокоюючи власника, надають емоційної підтримки, але це залежить від того, наскільки власник прив’язаний до своєї тварини. Що більший зв’язок – то відчутніша підтримка. Деякі люди навіть переживають те, що відбувається з вихованцем так само, як переживали б, якби це відбувалося з близькою людиною.

Спілкування з твариною є набагато простішим, ніж з людиною

Ще однією причиною взяти в дім звірятко є і те, що спілкування з твариною часом є набагато простішим, ніж з людиною. Тварини не сперечаються, не ображаються, швидко вибачають, їх простіше обійняти, погладити, вони завжди поруч. Собаки часто допомагають самотнім власникам завести нові знайомства, наприклад, собачники часто знайомляться з кимось саме на прогулянках. Крім того, власники відчувають свою відповідальність за благополуччя вихованця, що підвищує їхню самооцінку.

Тварини також змушують людину вести здоровіший і рухливіший спосіб життя. За статистикою, такі люди краще відновлюються після серцевих нападів та захворювань, пов’язаних з нервовою системою. Щоправда, деякі лікарі вважають, що досліджень на цю тему проведено замало, щоб стверджувати це напевно. Однак тварини точно сприяють зниженню стресу у людини. Ну, а найголовніше, більшість власників чотирилапих вихованців вважають, що тварини набагато чесніші у стосунках, ніж люди, а це саме те, чого нам зараз бракує у людському суспільстві.

Любов до тварин залежить від традицій

Ставлення до різних тварин залежить не тільки від особистого досвіду кожної людини, а й від культурних традицій тієї чи іншої країни. Наприклад, собаки та кішки дуже популярні в Європі та Америці. А ось у азіатів ставлення до собак неоднозначне, також собак недолюблюють і в ісламських країнах, вважаючи їх «нечистими» тваринами.

У Європі права тварин захищені законом

  • В усіх країнах Євросоюзу права кішок та собак захищені спеціальною конвенцією.
  • Нідерланди стали першою країною у світі, де немає безпритульних тварин.
  • В Італії за покинуту кішку або собаку передбачено кримінальну відповідальність.
  • В Іспанії вперше у світі тварин зрівняли у правах з людиною.

Читайте також:

 

Новое на сайте

  • Новини

Продуктові набори для громадян певних категорій: допомогу можна отримати 8 квітня

Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…

06/04/2025 08:33
  • Новини

Свята та народні прикмети 6 квітня – чому сьогодні без нагальної потреби краще не виходити з дому

6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…

06/04/2025 07:29
  • Новини

Яка має бути зарплата і стаж роботи, щоб отримувати 11 тисяч гривень пенсії

При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…

06/04/2025 06:24
  • Новини

Всього одна ложка цього секретного компонента – і рис вийде білим та розсипчастим

Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…

05/04/2025 23:24
  • Новини

Чому на деревах з’являється клей і чим він небезпечний для саду

Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…

05/04/2025 22:54
  • Новини

Погода в Україні на неділю, 6 квітня

6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…

05/04/2025 21:58