Давайте подивимося, яких заходів слід вжити, щоб ялинка витримала всі свята.
Все залежить від ваших індивідуальних уподобань. Деякі люди ставлять ялинку за Фен-Шуй в день зимового сонцестояння – 22 грудня. Інші встановлюють різдвяну ялинку перед католицьким Різдвом, 24 грудня.
В середньому дерево залишається свіжим близько 2 тижнів. Для того щоб ялинка або сосна простояла до 7 січня, можна встановити за тиждень до Нового року. Якщо ви не плануєте ставити дерево в день купівлі, то обмотайте зрізаний стовбур вологим рушником і залиште в прохолодному місці. Критий балкон або лоджія – чудове місце для зберігання ялинки.
Перед встановленням ретельно струсіть дерево. Це позбавить від мертвих голок. Тільки не трусіть ялинку в квартирі, адже по кімнаті будуть летіти краплі води і голки. Робіть це на балконі, на сходовій клітці (не забудьте підмести підлогу) або на вулиці.
Перед тим як внести дерево в квартиру, зріжте близько 2 см від основи стовбура. Дерево зможе отримати воду через свіжий зріз і буде стояти довше. Якщо ви плануєте поставити ялинку у звичайну хрестовину, без посудини для води, то основу краще знову обмотати вологою ганчіркою і щодня стежити за тим, щоб вона не пересихала.
Металеві та пластикові хрестики для ялинок коштують від 150 гривень, а живі збірні ялинки продаються вже разом із кріпленням. Якщо ви не хочете переплачувати, на те є кілька способів встановлення ялинки:
Відро піску. Це найпростіший і надійний спосіб. Ялинка не випаде з відра, не перевернеться. Пісок можна поливати водою – це допоможе ялинці або сосні
Відро землі або глини. Стовбур ялинки не мусить торкатися самого дна
Відро і пластикові пляшки з водою. Встановіть у відро кілька 1,5-літрових пляшок, а посередині них зафіксуйте ялинку. Якщо стовбур дерева надто товстий, то можна трохи злити воду з пляшок.
Поливайте ялинку. За перший тиждень двометрове дерево може пропустити через себе близько 2 літрів води. Звичайна вода – це все, що потрібно вашому дереву. Змочіть тканину, якою ви обмотали зріз ялинки, або додайте в посудину воду.
Фахівці лісового господарства рекомендують встановити ялинку у відро вологого піску. При такому догляді дерево почувається набагато комфортніше. Якщо такої можливості немає, то в жодному разі не ставте ялинку біля батареї. Сухе повітря сприяє швидкій втраті хвої. Обприскуйте дерево щодня теплою водою з пульверизатора.
Андрій Горін
Фото: CNET
Читайте також:
Частина українських пенсіонерів можуть отримати нову одноразову грошову допомогу. Куди звертатися.
Закордонний стаж в Україні зараховуватимуть по-новому. Пенсійний експерт пояснив, чи можн заробити пенсію, працюючи в…
20 травня в Україні відзначають Всесвітній день метролога, Всесвітній день травматолога, День банківських працівників України,…
З 1 липня в Україні буде запроваджено нову базову соціальну допомогу. Розмір соцвиплат значно підвищиться,…
20 травня у більшості областей, окрім північних, знову буде дощ. У вівторок буде ще волого,…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?