Статті

Як виростити мандарин на підвіконні?

Ташувати рослину мандарина рекомендується на східних, південно-східних, у крайньому разі на південних вікнах, притіняючи від полуденних променів.

Не боїться посухи

Влітку деревце можна виносити в півтінь саду або лоджії. У зимовий період, при короткому світловому дні, кімнатний мандарин можна виставляти на найосвітленіше місце з прямими сонячними променями.

Кімнатний мандарин, як і його дикі предки, пристосований для того, щоб легко переносити посушливі періоди. У крайньому разі рослина скине листя. Часта проблема при вирощуванні мандарина в домашніх умовах – це надмірне поливання, яке призводить до розвитку грибкових захворювань.

Мандарин у домашніх умовах потребує регулярного обприскування листя. Дуже сухе повітря погано впливає на рослину і часто є передумовою для його зараження павутинним кліщем.

Для того щоб мандарин заклав квіткові бруньки, йому просто необхідний період зимового спокою, за температури 10-15°C з рідкіснішими поливаннями (треба давати землі трохи підсохнути), плавне зростання температур у весняний період і оптимальний температурний режим для утворення пуп’янків (у межах 16-18°C).

Влітку – помірне тепло (оптимально 25°C) і щоденне вечірнє та ранкове обприскування (вода не мусить потрапляти на квіти).

Мандарину потрібен відпочинок

Для підживлення використовують розчинні добрива для цитрусових. Підживлювати мандарин у домашніх умовах у період інтенсивного росту (з березня по вересень) рекомендується раз на тиждень. Можна рідше, але не частіше. У літню пору можна використовувати настояний коров’ячий гній у пропорції 1/10.

 

Як і інші цитрусові, мандарин має властивість повертати листочки до основного джерела світла. Тому для рівномірнішого формування крони його можна повертати навколо своєї осі. Але робити це слід не більше ніж на 10° за один раз і не частіше ніж раз на два тижні, бо цитрусові не люблять перестановок і можуть негативно на них реагувати.

Щоб сформувати пишне мандаринове деревце, верхівки його гілочок прищипують. На молодих квітучих рослинах частково видаляють квітки, щоб не виснажувати їх і дати можливість визріти кільком плодам. На 15 листочків дорослої рослини можна залишити одну зав’язь. Плодоносні гілки кімнатного мандарина підв’язують до опори, інакше від ваги плодів вони можуть зламатися. Плоди кімнатного мандарина зав’язуються без штучного запилення, а дозрівають зазвичай наприкінці року.

Тетяна ЛЯШЕНКО, садівниця.

м. Первомайськ Миколаївської області.

Новое на сайте

  • Новини

Чому в’януть і жовтіють помідори – ось чим треба полити рослини

Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…

21/05/2025 15:18
  • Новини

Кекс «П’ятихвилинка»: готуємо ідеальний десерт за мінімум часу

Порадуйте своїх рідних і гостей неймовірно ніжним десертом, який готується за лічені хвилини без особливих…

21/05/2025 14:35
  • Статті

5 речей, які ти не знала про історію жіночих кедів

За своє століття існування кеди перетворилися із суто функціонального спортивного взуття на культурний феномен, що…

21/05/2025 13:57
  • Новини

Примусове вилучення пенсій: які нові норми заклали в держбюджет

У кого з пенсіонерів можуть примусово вилучити пенсійні виплати і з чим це пов'язано.

21/05/2025 13:22
  • Новини

З 1 червня в банках України вводять нові ліміти: які зміни приготували для українців

Для власників банківських карток багатьох українських банків з літа діятимуть нові правила. Які саме обмеження…

21/05/2025 12:10
  • Новини

Стартував новий етап грошової допомоги від Норвезької ради: як отримати до 54 тисяч гривень

Частина українців можуть отримати грошову допомогу від міжнародного фонду в межах нового етапу програми фінансової…

21/05/2025 11:25