Як відрізнити фальшиву банкноту і як з нею вчинити – роз’яснюють фахівці НБУ.
На думку експертів, фальшиві купюри найчастіше можна зустріти, наприклад, на ринках або в невеликих крамницях, тобто там, де перевіряти гроші ніхто не буде. Тому, щоб уберегти себе, фінансисти рекомендують:
Періодично Національний банк вилучає з обігу фальшиві банкноти. Найчастіше це купюри номіналом 200 гривень зразка 2007 року. Вони мають низьку якість і надруковані на принтері або ксероксі.Щоб перевірити гроші на справжність, у банку рекомендують таке.
Якщо ви виявили у себе в гаманці підозрілу купюру, вам необхідно віднести її до будь-якого банку. Співробітник перевірить, чи має вона ознаки підробки. Також можна звернутися до поліції.Там купюру відправлять на експертизу. Якщо купюра виявиться справжньою – її повернуть (або зарахують на банківський рахунок). Якщо підробленою, то ви залишитеся у програші.
Національний банк України нагадує, що кожен має право попросити замінити отриману банкноту, якщо сумнівається у її справжності.
Читайте також:
У процесі проведення ремонтних робіт у квартирі, в будинку або в офісі постає питання, що…
Для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС державою гарантовано низку пільг. Вони різняться залежно від…
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.