Статті

Чи можна надовго полишати машину?

Давайте розберемося, що відбувається з автомобілем під час тривалого простою і чому потрібно періодично заводити двигун.

Як часто потрібно «відвідувати» автомобіль у гаражі?

 

Що частіше, то краще. Автомеханіки рекомендують заводити машину раз на півтора-два місяці і прогрівати двигун до робочої температури. Якщо цього не робити, то моторне мастило з часом почне розшаровуватися: важкі фракції випадатимуть в осад. При спробі запустити двигун після тривалого простою (рік і більше), цей осад може забити мастильні канали і двигун вийде з ладу. Якщо ж періодично заводити, то мастило циркулюватиме і перемішуватиметься.

Під час довгого простою також страждають сальники та ущільнювальні гумки. На них згубно впливає повітря, бо мастило стікає у піддон двигуна. В результаті гума втрачає еластичність, тріскається, а пружинки в сальниках можуть розсипатися. Через це масло просочуватиметься, його витрата збільшиться.

 

Ще одна часта проблема – з радіатора або патрубків може потекти антифриз. Коли двигун довго не заводять, система охолодження в місцях з’єднання втрачає герметичність. Це ж відбувається з паливними шлангами, вони тріскаються та руйнуються.

Чи потрібно їздити машиною, а чи достатньо прогріти на холостому ходу?

Бажано проїхати невелику відстань, при цьому активно натискаючи на гальмо. Коли машина довго стоїть, гальмівні колодки можуть іржавіти. Щоб очистити іржу з робочої поверхні, потрібно гальмувати.

Гальмівну рідину після довгого простою краще замінити. Вона може накопичувати вологу, тому її характеристики погіршуються.

Якщо надовго полишити машину в гаражі або на стоянці, є ризик, що покришки змінять свою геометрію. Колеса можуть стати «квадратними» у тих місцях, де було навантаження. Тому варто трохи проїхатися, щоб уберегти шини від таких дефектів.

Скільки заливати палива у бак, якщо довгий час не збираєшся їздити?

Термін придатності палива приблизно 5 років. Але це за умови, що дотримано правил зберігання: немає коливань температури та мінімальний контакт із повітрям. У паливному баку автомобіля умови далеко не ідеальні, тому бензин і солярка набагато швидше псуються.

Деякі водії заливають бак під зав’язку, щоб зменшити кількість конденсату на стінках. Волога в паливному баку впливає на запуск і роботу двигуна: що менше, то краще. Однак при тривалому простої паливо, як і моторне мастило, все одно розпадається і втрачає свої властивості. Перед першим запуском його рекомендують замінити або розбавити свіжим. Тому краще залити бак приблизно на третину, тоді паливо можна буде спокійно розбавити.

Андрій Горін

Фото: Рexels, Freepik, autoweek.com

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

В Україні мають підвищити тарифи на комуналку: коли це відбудеться

Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.

04/07/2025 19:13
  • Статті

Вікові доплати до пенсії після досягнення 65 років: що потрібно знати

Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…

04/07/2025 17:34
  • Новини

Пенсійний фонд надаватиме 39 видів соцвиплат: як отримати грошову допомогу

Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…

04/07/2025 16:20
  • Новини

Як надають реабілітаційні послуги на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині: Нацслужба здоров’я представила результати моніторингу

Наразі це вже четвертий  регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).

04/07/2025 16:08
  • Статті

Чому китайські товари мають попит в українському бізнесі?

Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…

04/07/2025 15:09
  • Новини

Усього дві таблетки на відро води – і ваші огірки плодоноситимуть без зупинки до осені

Як збільшити врожай огірків за допомогою копійчаного засобу, який є в кожній домашній аптечці. Огірки…

04/07/2025 14:51